Rafinja i Barsa pregazili Bajern pred dolazak Zvezdi, Dinamo dobio gostujući meč u LŠ posle 26 godin

Fudbaleri Barselone demolirali su ekipu Bajerna u derbiju 3. kola Lige šampiona, te su na krilima kapitena Rafinje slavili rezultatom 4:1 (2:1) pred dolazak u Beograd!

Barsa će Crvenoj zvezdi gostovati u okviru 4. kola početkom novembra, dok su ove noći na kontranapade uništili Bavarce – uz het-trik Rafinje i gol Roberta Levandovskog. Jedini gol za Bajern postigao je Hari Kejn.

Utakmica tek što je počela, a Barsa je povela sa 1:0. Igrao se 57. sekund kada je Rafinja pobegao odbrani gostujućeg tima i postigao svoj 100. gol u dresu katalonskog kluba.

Kejn je već u 10. minutu poravnao rezultat, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Međutim, osam minuta kasnije usledio je drugi od strane engleskog fudbalera – na asistenciju Gnabrija za 1:1.

Bilo je to sve od Bajerna na ovom meču, a Barsa je u finišu prvog poluvremena praktično rešila pitanje pobednika. Najpre je Robert Levandovski u 36. ranio svoj Bajern, da bi Rafinja u 45. povisio na 3:1 posle sjajnog gola.

A kada pominjemo zagrebački Dinamo, dodaćemo da su Modri ostvarili trijumf u Austriji protiv Salcburga – 2:0!

Dinamu su pobedu doneli Kulenović golom u 49. minutu, što je njegov 10. u sezoni, kao i Bruno Petković u 84. minutu. Ujedno, ovo je hrvatskom prvaku prva pobeda u LŠ u gostima još od 1998. godine.

Salcburg je najbolju priliku za izjednačenje imao u 71. minutu, kada je Nevistić odbranio udarac Konatea. Prethodno je golman Šlager u 66. minutu dobio crveni karton i olakšao Modrima put ka 4. bodu ove sezone.

Mančester Siti je očekivano bio silan protiv Sparte iz Praga, mada su posle prvih 45 minuta imali samo vođstvo od 1:0. Ipak, na kraju su došli do ubedljivog trijumfa od 5:0.

Filf Foden je u 3. minutu načeo Čehe za koje je solidnu partiju pokazao Veljko Birmančević, dok su Erling Haland (dva puta) i Džoš Stons u drugom poluvremenu završili posao. Zatim je Nunjes u 87. iskoristio penal za konačan rezultat. Vredi pomenuti i da je Akeov gol u 47. poništen.

Lil i Fejenord su donekle iznenadili jer su identičnim rezultatom 3:1 dobili Atletiko Madrid i Benfiku u gostima, dok je Inter promašio penal protiv Jang Bojsa i ipak na kraju dobio (0:1). Marko Arnautović je bio tragičar na startu drugog poluvremena (47. minut), ali je Markus Tiram u 93. doneo pobedu Neroazurima.

Liverpul je imao dosta sreće u Nemačkoj, slavili su rezultatom 1:0 protiv Lajpciga golom Darvina Nunjeza, dok je domaćinu u finišu meča poništen gol. Pritom su imali nekoliko zicera.