Rafael Nadal poslednji put zaplesao na Rolan Garosu: Zverev ga izbacio u prvom kolu i tako zaključio priču

Španski teniser Rafael Nadal verovatno je po poslednji put je zaplesao na Rolan Garosu u svojoj karijeri, pošto je u prvom kolu ovogodišnjeg turnira poražen od Aleksandra Zvereva sa 3-0, po setovima 6:3, 7:6, 6:3.

Priča koja je trajala više od 20 godina je zaključena nakon tri sata i šest minuta, a Španac je zaista bio vrlo dobar od početka do kraja, međutim to nije bilo dovoljno protiv ovakvog Nemca. Mnogo je bilo i propuštenih šansi od strane šampiona ovog takmičenja u 14 navrata, pa rezultat i nije mogao biti bolji.

Meč je započet vrlo loše po Rafu, pošto je od početka jurio brejk minusa. Sa nulom je Zverev došao do istog i tokom prvog perioda meča bio i više nego siguran. Doduše, kao i tokom narednih perioda okršaja, Nadal je propuštao šanse i nije uspevao da dođe do izjednačenja, što je posebno bilo vidno u četvrtom gemu, da bi u u devetom rival došao i do sigurnih 6:3.

Drugi period meča bio je poprilično drugačiji, pošto je Španac diktirao tempo i imao brejka viška od rezultata 4:2. Kada je trebalo rešiti ovaj period meča usledio je ključan pad, pa je opet sa nulom Zverev bio taj koji je sebi doneo poravnanje i psihološku prednost.

U tajbrejku drugog seta Rafa je konstantno bio u minusu, uspevao je da se vrati u dve situacije, ali je Saša drugom iskorišćenom set loptom poveo sa 2-0.

Ponovo je Nadal u trećem setu sebi dozvolio da poleti i padne, što se na kraju ispostavilo i kobnim. Od početnih 2:0, do izjednačenja na 2:2, pa do gema koji mu je bio poslednji osvojen meču za 3:2. Na kraju je prepustio brejk u sedmom gemu, potom i u poslednjem devetom i ruku je morao da pruži boljem.

Zvereva u drugom kolu očekuje bolji iz duela Davida Gofana i Đovanija Empeši-Perikara.