Radnik sa igračem manje do tri boda: Spasić presudio TSC-u koji je “zaboravio” kako izgleda pobeda

Od 24. minuta domaćin igrao bez Milovanovića

Utakmica 10. kola Superlige Srbije završena je pobedom Radnika. Surduličani su na svom terenu u zaostalom meču pobedili TSC sa 2:1 i tako pobedili posle tri vezana prvenstvena remija. Takođe su napredovali na tabeli i sada imaju 19 bodova iz 17 utakmica.

TSC je ostao na sedmom mestu, sa 22 boda, ali već u sedam uzastopnih utakmica u nacionalnom šampionatu ne zna za pobedu. Poslednji put su slavili protiv Vojvodine, 25. septembra.

Radnik je poveo u 18. minutu. Sa leve strane slobodan udarac je izveo Vasilije Janjić, a na drugoj stativi sa nekoliko metara pogodio je Miloš Spasić. Ofanzivac Surduličana je bio najviši u skoku i savladao je Nenada Filipovića.

Ipak, samo šest minuta kasnije šef struke domaćina, Dušan Đorđević susreo se sa velikim problemom. Uroš Milovanović je dobio drugi žuti karton, zbog starta na sredini terena. Prvi je dobio u 12. minutu. Sudija Dejan Trifković nije imao dilemu, pa je Milovanoviću pokazao put u svlačionicu.

U nastavku meča, gosti su pokušavali da iskoriste brojčanu prednost. Tako je u 56. minutu, Đuro Zec pogodio stativu, a desetak minuta kasnije, Stefan Vukić je zamalo bio neprecizan. U 75. minutu, Zec je dodao Marku Petkovića, ali je pokušaj iskusnog defanzivca bio neuspešan.

Spasić je mogao da uveća prednost, ali je u 86. minutu šutirao u Filipovića. Međutim, samo minut kasnije se iskupio. Preko živog zida, sa nešto više od 20 metara poslao je loptu pod prečku.

Samo minut kasnije, Vukić je smanjio na 2:1. Posle gužve u kaznenom domaćina, lopta je šetala od noge do noge. Na kraju je stigla do Vukića koji je sa nekoliko metara ubacio u mrežu.