PSŽ „preživeo“ Dortmund i ostao u Ligi šampiona: Njukasl posle obrta bez Evrope, šok za Barsu od Antverpena!

Zanimljive utakmice

Fudbaleri Pari Sen Žermena ipak će se takmičiti u Ligi šampiona na proleće, pošto su posle dosta obrta i uspona i padova večeras uspeli da izbore jedan bod na gostovanju Borusiji Dortmund, koji je u krajnjem zbiru bio dovoljan da se zadrže na drugom mestu i tako odu dalje – 1:1 (0:0).

Ta grupa je bila ubedljivo najinteresantnija, jer su šansu za prolaz dalje imali Njukasl, Milan i PSŽ. Na kraju su najviše iz svega profiritali Parižani, jer je Milan uspeo da savlada Svrake nakon preokreta u drugom poluvremenu (1:2).

To znači da Njukasl ostaje bez Evrope, a da Milan ide dalje u Ligu Evrope.

Bio je to meč pun uspona i padova u Nemačkoj. Borusija je u jednom momentu povela golom Adejemija na asistenciju Filkruga u 51. minutu i u tom trenutku na osnovu rezultata PSŽ je bio na rubu ispadanja.

Ipak, vrlo brzo je Zaire-Emeri uspeo da poravna rezultat na „Signal Iduna Parku“, a svi su pažljivo pratili i šta to Njukasl radi protiv Milana. U momentima je engleski tim vodio i imao bi osam bodova, a to bi značilo da PSŽ ispada. Međutim, dobio je francuski klub asistenciju od Italijana.

I sami Francuzi su mogli sve da reše, ali je VAR u 76. minutu poništio gol Embapea zbog ofsajda. Ipak, kada se podvukla crta, i remi je bio dovoljan za „kilav“ prolazak dalje.

U utakmici u Engleskoj, Njukasl je u jednom momentu imao sve, a u narednom ništa. Svrake neće nastaviti evropska nadmetanja ove sezone posle poraza od Milana i to kakvog – 1:2 (1:0).

Posle prvog poluvremena su vodili golom Žoelintona, ali u nastavku se desio neobjašnjiv pad u njihovoj igri, pa su prvo Pulišić u 59. minutu, a potom i Čukvueze na šest minuta do kraja utišali „Sent Džejms Park“. Italijanima pobeda nije značila prolazak u nokaut fazu Lige šampiona, već će samo u Ligu Evrope.

Šok rezultat i u Belgiji. Antverpen je pobedio Barselonu u meču koji doduše nije imao rezultatski značaj – 3:2 (1:1).

Poveo je belgijski tim golom Vernerena već u 2. minutu, da bi Feran Tores 10 minuta pred odmor poravnao rezultat. Jansen je vratio sreću navijačima domaćih u 56. minutu, da bi usledili momenti drame u nadoknadi vremena.

Prvo je Barsa šokirala sve prisutne golom Guiua u prvom minutu tog dela, da bi odmah pošto su krenuli sa centra fudbaleri Antverpena vratili prednost, a samim tim i ostvarili pobedu preko Ilenikene.

I Porto je prošao dalje, pošto je u direktnom okršaju u kojem je viđeno čak osam golova savladao Šahtjor iz Donjecka na domaćem terenu – 5:3 (2:1).

Prvo je Galeno doneo prednost portugalskom timu, potom je Sikan poravnao na 1:1 u 28. minutu, a onda je Galeno opet stupio na scenu sa još jednim pogotkom.

Taremi je uvećao na 3:1 u 62. minutu, Eustakio je vratio na -1 autogolom 10 minuta kasnije, da bi Pepe doneo 4:2, a potom je Konesisao u 82. minutu objavio petardu, koju je ublažio Eginaldo u 88. minutu.

U preostala dva meča, Atletiko Madrid je dobio Lacio (2:0), dok je Seltik srušio Fejenord (2:1).