PSŽ na bod od nove titule: Embape “preskočio” Okser, Sveci će sa Lansom u Ligu šampiona

Malo nedostaje da oba kluba ispune svoje zacrtane ciljeve

Fudbaleri PSŽ-a savladali su večeras ekipu Oksera, čime su prišli na samo jedan bod od titule šampiona Francuske – 1:2 (0:2).

Junak pobede Svetaca bio je Kilijan Embape koji je postigao oba gola za gostujući tim na početku prvog poluvremena. Već do osmog minuta je rezultat bio 0:2 za PSŽ, što je očigledno bio isuviše veliki šok za Okser.

Prvi pogodak u 6. minutu je moćni Embape postigao na asistenciju Fabijana Ruiza, dok je drugom kumovao i sjajni Leo Mesi dva minuta kasnije.

U nastavku je Okser uspeo da se poveže i da preko Sinajoka smanji na 1:2 u 51. minutu, ali to je bilo sve od domaćina, koji nije imao izglednijih prilika za gol do samog kraja.

Štaviše, PSŽ je mogao da načini pobedu i ubedljivijom, ali je Embape postigao gol koji je poništen zbog ofsajda u trećem minutu nadoknade.