Prvo mesto za pištoljaše SD „Pančevo 1813“ na Prvenstvu Srbije

PANČEVO – Ekipa juniora Streljačke družine „Pančevo 1813“ iz Pančeva osvojila je prvo mesto u disciplini 60 metaka malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora na Prvenstvu Srbije održanom minulog vikenda u Novom Sadu.

Za SD „Pančevo 1813“ na ovom takmičenju nastupila su trojica takmičara koji su i u pojedinačnoj konkurenciji zauzeli visoke pozicije.

Marko Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 519 krugova i time odbranio šampionsku titulu od prošle godine.

Velimir Ninković je osvojio četvrto mesto sa 485, a sa 470 krugova Stefan Kešišjan je sedmi.

Ekipa juniora SD „Pančevo 1813“ u istom sastavu je nastupila i u disciplini malokalibarski sportski pištolj 30 metaka precizne +30 metaka brze paljbe, i osvojila drugo mesto.

Marko Ninković je osvojio srebrnu medalju sa 535 krugova, Velimir Ninković je četvrti sa 530, a Stefan Kešišjan sa 526 krugova je šesti.