Prvi poraz Zvezde na pripremama: Ludogorec dominirao 60 minuta, crveno-beli smanjili pred kraj

U sastavu Zvezde, nije bilo Aleksnadra Dragovića, koji je sve bliži transferu u Sampdoriju, ali je sa tribina u Beleku posmatrao meč crveno-belih protiv Ludogoreca.

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj. Bolji od crveno-belih bio je bugarski Ludogorec rezultatom 3:2.

Crveno-beli su vrlo loše ušli u meč, što su fudbaleri Ludogoreca uspeli da iskoriste već u devetom minutu, kada je pogodio Igor Tijago. I pored prilično jake startne postave, izabranici Miloša Milojevića su prilično loše izgledali na terenu.

Već u 36. minutu, na semaforu je stajalo 0:3. Iskoristio je Igor Tijago odličnu kontru i po drugi put matirao Borjana. Mogao je rezultat biti i ubedljiviji, jer je i Jankov pred odlazak na puzuz pogodio prečku.

U nastavku je viđena nešto bolja igra Zvezde, koja je pokušavala pretežno preko Aleksandra Pešića da stvori priliku za gol. Ipak, ponovo je ozbiljninju priliku prvi stvorio bugarski tim, kada je Tisera u situaciji „jedan na jedan“ šutirao snažno po sredini, ali je Milan Borjan sjajno reagovao i sprečio potpuni debakl.

U 66. minutu, crveno-beli su zapretili u dva navrata. Prvo je Kangva dobro šutirao sa distance, a potom je i Pankov šutirao glavom posle udarcva iz ugla, ali je lopta završila pored stative.

Činilo se da Zvezda igra sve bolje u nastavku, a potvrda toga stigla je u 75. minutu. Bukari je posle brze kontre proigrao Mirka Ivanića, koji je iskoristio situaciju i sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Činilo se da su se crveno-beli probudili, ali ipak bilo je kasno. Do kraja, viđen je i debitantski pogodak Argentinca, Aleksa Viga, i to na sjajan način. Nikolić je asistirao, a brzonogi desni bek je provukao loptu pored dva pšrotivnička fudbalera, i preciznim udarcem pogodio „malu mrežu“, čime je postavljen konačan rezultat.

Izabranike Miloša Milojevića na pripremama očekuje još jedan kontrolni meč na pripremama, a protivnik će biti ekipa Austrije Lustenau. Taj susret je zakazan za 27. januar.