Prvi meč Juventusa posle drakonske kazne: Fešta golova, bura emocija

„Serija A ili Serija B, mi smo ovde uvek, samo za Juventus“, bila je poruka Ultrasa posle svega što je snašlo klub

Večerašnja utakmica na „Alianc Areni“ u Torinu nije bila kao i sve druge ove sezone i poslednjih godina za Juventus, jer je prva posle šokantne kazne za klub kome je liga oduzela 15 bodova. Navijači se još nisu pošteno oporavili od tog šamara, a usledio je novi, ovog puta na terenu – uzbudljiv remi sa Atalantom 3:3.

U minulom kolu, podsetimo, Napoli je potukao Juve 5:1.

Veče na stadionu je bilo nabijeno emocijama i negativnim raspoloženjem prema svemu što predstavlja vlast, ligu, Fudbalski savez, Sud, koji su, ako pitate navijače, najodgovorniji što je klub teško kažnjen i praktično izbačen iz trke za evropsko mesto.

Otud i zvižduci za svaku sudijsku odluku večeras, a čuli su se jako i pre početka meča kada je na centru igrališta razvijen veliki logo Serije A i dok je intonirana himna lige.

Satima pred utakmicu, na jednoj od ograda ispred stadiona, najvatrenije pristalice su rekle šta misle o poslednjim dešavanjima i nezavidnoj situaciju u kojoj se našao klub.

– Serija A ili Serija B, mi smo uvek ovde, samo za Juventus – poruka je tvrdokornih ultrasa torinskog kluba.

A na terenu – spektakl!

Prvo poluvreme počelo je golom gostiju, a završilo se vođstvom domaćeg tima.

Nastavak je doneo još jedan ekspresni preokret. Atalanta je već u 53. minutu u rukama imala 3:2.

Fudbalska fešta i sjajan napadački fudbal bili su na snazi sve vreme, tim iz Bergama je vodio, ali ne zadugo, pošto su „bjankoneri“ povratili pozitivan rezultat u 65. minutu i, ispostavilo se, postavili i konačan rezultat.

Strelac tog gola bio je Danilo, a prva dva za domaći tim dali su Di Marija i Milik. Za goste, u listu strelaca upisali su se Lukman u dva navrata i Mele.