logo transparend vojvodina uzivo

Prva liga Srbije: Pobede OFK-e i Grafičara na gostovanjima

U derbiju 1. kola OFK Beograd je u Užicu savladao Slobodu rezultatom 2:0

Utakmicama 1. kola počela je sezona u Prvoj ligi Srbije. Na uvodna tri meča pobede su zabeležili domaćini; Jedinstvo Ub, Smederevo i Vršac.

Ipak, na utakmicama u večernjem terminu pobede su zabeležili gosti.

U Gornjem Milanovcu gde je Metalac dočekao Grafičar, viđena je lepa fudbalska predstva i čak četiri gola, od toga tri u mreži domaćina.

Grafičar je prvi došao do vođstva u 14. minutu preko štopera Dejana Petrovića, da bi u 32. minutu Metalac preko Aleksića poravnao rezultat koji je ostao aktuelan na poluvremenu.

Već u uvodnim minutima drugog dela igre Grafičar stiče prednost, Petrović je drugi put zatresao mrežu. Svaku dilemu oko ishoda ovog meča otklonio je Stojanović u 52. minutu. Time je postavljen konačan rezultat – Metalac Gornji Milanovac – Grafičar 1:3.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Užicu. Lepa fudbalska predstava na stadionu „Radomir Antić“ završila se pobedom novog člana Prve lige Srbije – ekipe OFK Beograda.

Nošeni pesmom „Plave Unije“ stigli su do važnog trijumfa u derbi susretu protiv užičke Slobode.

Mrežu domaćih je već u 9. minutu pogodio bivši vezista Partizana Saša Marković.