Proleter u poslednjih pet minuta utakmice ostao bez bodova, možda i Super lige

NOVI SAD – Rasplet u duelu Radničkog i Proletera, direktnih rivala u borbi za opstanak u Linglong Super ligi, usledio je u samom finišu i pripao je Kragujevčanima koji su pobedili rezultatom 2:1, a pogotke su postigli u 87. i 89. minutu.

Izabranici Nenada Lalatovića su posle pet mečeva bez pobede (dva remija, tri poraza), stigli do važnih bodova i dva kola pre kraja sezone imaju tri boda više u odnosu na Novosađane, pretposlednji tim na tabele plej-auta.

Vođstvo Proleteru doneo je Marko Jovanović u 3. minutu sudijske nodoknade prvog poluvremena. Korner sa leve strane izveo je Ninković. Posle centaršuta na drugu stativu, lopta je došla do Jovan Ilića koji je iskosa sa desne strane jedva zahvatio loptu ali je ona na putu ka golu zaobišla odbranu Radničkog, zakačio je Marko Jovanović taman toliko da je iz peterca pošalje u mrežu.

Krenulo je naopako za domaćina od 30. minutu kada su prokockali veliku priliku da povedu. Marko Vukasović je u kazenom prostoru oborio Nedeljka Piščevića u prodoru, dosuđen je penal koji je izveo Marko Mirić. Kapiten i najiskusniji igrač u timu Radničkog snažno je šutirao sa 11 metara i poslao loptu nekoliko metara iznad gola.

Mirić je u 82. minutu prokockao „zicer“, asistenciju Varjačića nije krunisao golom, ali je već u narednom napadu, zbog igranja rukom igrača Proletera dosuđen još jedan penal za domaćina, a Nemanja Tomić bio siguran i izjednačio na 1:1.

U 89. minutu posle kornera sa desne strane, Mirić je loptu glavom poslao ka golu, prihvatio je rezervista Đorđe Maksimović i doneo trijumf Kragujevčanima.

Proleter je sada tri boda ispod mesta koje garantuje doigravanje za opstanak, a do kraja sezone ima samo dve utakmice, pa su ekipi sa Slane bare za opstanak potrebne dve pobede i dosta sreće.

Do kraja Super lige Proleter se sastaje sa Kolubarom i Novim Pazarom.