Poznat prvi četvrtfinalista na Australijan openu

Jošihito Nišioka bio je u potpunom rasulu na terenu

Opravdao je Karen Hačanov ulogu favorita i igraće u četvrtfinalu Australijan opena, što je njegov najbolji rezultat u karijeri na ovom Grend slemu. Bez ikakvih problema je u tri seta sa terena počistio Jošihita Nišioku iz Japana – 3:0 (6:0, 6:0, 7:6).

Bio je to potpuni brodolom za nesrećnog Japanca koji jednostavno nije uspevao da pronađe sebe na terenu, pa stoga ne čudi što u prva dva seta nije uzeo nijedan jedini gem i sve je slutilo na jedan od najubedljivijih poraza ikada na Australijan openu.

Ipak, Nišioka je uspeo da popravi utisak u poslednjem, trećem setu, koji je čak imao šansu i da osvoji, mada je u njega krenuo sa brejkom zaostatka koji je Hačanov uzeo već u drugom gemu. Sveukupno, moćni Karen je uzeo prvih 14 gemova na ovom meču.

U tajbrejku trećeg seta igralo se poen za poen, ali je koncentracija napustila Jošihita kada joj vreme nije, pa je sa dva mini-brejka bukvalno na samom kraju dao Karenu da se raduje posle samo dva sata provedena na terenu.

Inače, Karenov najveći uspeh na Grend slemovima ostvaren je na US Openu, gde je 2022. godine išao sve do polufinala.