Portugalci preživeli Ganu, Ronaldo ušao u istoriju Mundijala

Sjajan meč smo gledali

Posle uzbudljivih 0:0 Urugvaja i Koreje, još uzbudljiviji meč odigrali su Portugalija i Gana koji su posle izuzetno eksplozivnih 100 minuta oduševili, a pobedu su odneli Ronaldo i družina rezultatom 3:2 (0:0), uz konstataciju da je legendarni as i lider Portugalaca ušao u anale svetskih prvenstava kao prvi igrač koji je bio strelac na pet Mundijala!

Drugi gol za Ganu, koji je i doneo treperenje navijača oba tima i dramu u 89. minutu, postigao je fudbaler Zvezde Osman Bukari – i proslavio je gol pokličem “siu”, baš kao slavni Ronaldo.

Sjajan meč smo gledali, istina tek od momenta kada su Portugalci poveli (64. minut – Ronaldo iz penala), sve dotad bila je jednosmerna ulica i dominacija evropske selekcije, ali bez konkretizacije dobre igre u polju. Od trenutka kada je Ronaldo pogodio sa “kreča”, krenula je opšta ludnica i “run and gun” partija otvorenih gardova.

Aju je šokirao Portugalce brzo posle gola Ronalda, a onda je za Ganijce stigao “hladan tuš”, dve munjevite kontre Portugalije i finišerske brvure Žoaoa Feliska i Rafaela Leaoa. Portugalija je u samo pet minuta dala dva gola i, dleovalo je utom trenutku, nokautirala “crne zvezde”.

Ali…

Deo ekipe Gane je i Zvezdin krilni napadač Osman Bukari, i upravo je on kao rezervista doneo dramu i velika uzbuđenja u nadoknadi vremena. Bukari je sjajno, glavom, matirao golmana Portugala, doneo 3:2, i režirao dramu koju je u tom trenutku sa klupe posmatrao Ronaldo.

U dodatih devet minuta nije bilo previše situacija vrednih pomena, sve do same završnice kada se golman Portugalaca Kosta poigravao u svojoj zoni, izgubio loptu, i dao Gani zlatnu šansu da iskreira čudesan epilog. Ipak, defanzivci Portugalije su nekako uspeli da se “iščupaju” iz ove neprijatnosti i spasu živu glavu.