Portugal pregazio rivala i prošao u osminu finala: Komičan auto-gol iskazao svu nemoć Turske u Dortmundu!

Ono što je trebalo da bude najbolji meč dana pretvorilo se u laganu pobedu Portugala! Turska je spustila koplja pred jednim od favorita za pehar i na kraju je poražena rezultatom 2:0.

Sve je moglo biti drugačije da je nominalni domaćin bio iole smireniji na travnjaku stadiona „Signal Iduna Park“ u Dortmundu.

Delovala je Turska poprilično dobro na terenu tokom prvih petnaest minuta, čak i prva pripretila u šestom kada je Kerem Akturkoglu bio unutar peterca, ali ga je Žoao Kanselo omeo u nameri da se pozicionira i prilika je otišla u nepovrat.

Portugalci su u tim momentima pokušavali da iskontrolišu posed lopte i tako se suprotstave protivniku, međutim imali su dosta problema. Tako je Pepe u dvadesetom minutu morao vrlo rizično da interveniše klizećim startom kao poslednji igrač.

Sledeći napad već je označio i vođstvo tima sa krajnjeg zapada Evrope. Nuno Mendeš je prošao po levoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, tamo ju je potkačio neko od turskih igrača i direktno je namestio na nogu Bernardu Silvi. Fudbaler Mančester sitija je bio neumoljiv.

Već sedam minuta nakon prvog viđen je i drugi gol. Igrao se 29. kada su se Portuglaci najpre spetljali na polovini terena, ali onda je viđena i velika glupost Sameta Akajdina. Vratio je loptu iz okreta golmanu Altajau Bajindiru, nije gledao gde se on nalazi i na kraju se hvatao za glavu pošto je ona prešla crtu.

Vrzlo bizaran momenat nije uticao na motivaciju Turaka, ali su bili u poprilično problematičnoj situaciji. Akturkoglu nije uspeo da savlada Koštu sa distance neposredno nakon primljenog pogotka, a u 36. minutu je Kristijano Ronaldo je šutirao visoko iznad okvira.

Do poluvremena smo videli kulminaciju nervoze, pa je do pauze pokazano ukupno pet žutih kartona. Feliks Cvajer je, čini se, odradio dobar posao.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu, nakon serije izmena na pauzi, odmah je pretvoreno u gol. Kristijano Ronaldo je dobio izvrsnu loptu u prazan prostor, izbegao je ofsajd zamku, potom uradio nešto što ne čini četo. U situaciji dva na jedan samo je poslao loptu u levu stranu, da bi Bruno Fernandeš odradio lakši deo posla i pogodio praznu mrežu.

Drugi deo meča je bio neuporedivo lošiji od prvog sa jako malim brojem pokušaja, a selektor Turske Vinćenco Montela je čini se predugo čekao sa ubacivanjem Arde Gulera. Tek u 70. minutu je najbolji igrač tima kročio na teren.

Do kraja okršaj sve vredno pomena slilo se u nekoliko utrčavanja navijača na teren, od kojih jedan najsrećniji i najmlađi uspeo da se fotografiše sa Kristijanom Ronaldom.