Poraz Vrščana u režiji sudije: OFK Vršac – Mladost Lučani 2:3 (2:1)

VRŠAC – Fudbalsku poslasticu na stadionu pod kulom priredili su Vrščani i Lučanci i prava je šteta što je utisak upropastio sudija Bogićević koji kvalitetom ne zaslužuje da arbitrira na mečevima najboljih mladih timova naše zemlje.

Izuzetno se teško snalazio u fer i korektnoj utakmici, mnogo se mučio oko procene prekršaja i svojim odlukama umalo izazvao tuču aktera na terenu.

Vrščani su odlično počeli meč i već posle 12 minuta igre imali dva gola prednosti. Prvi pogodak delo je najboljeg igrača domaćeg tima, Čejića, u stilu rasnog golgetera u 10. minutu reagovao je na idealan centaršut Savića i sa desetak metara iskosa sa desne strane savladao Nedovića, 1:0.

Već u sledećem napadu OFK Vršac je povećao vođstvo. Izvanredan prodor i centaršut Čejića maestralno je završio kapiten Glavinić i preciznim udarcem zatresao mrežu Mladosti, 2:0.
U 28. minutu Mladost je organizovala napad po desnoj strani, Sremčević je leđima odgurno Vrščanina Jovanovića, kada su svi na stadionu pomislili da je dosuđen faul u napadu, sudija Bogićević je pokazao na belu tačku. Precizan izvođač penala bio je kapiten Pribaković, 2:1.

U 40. minutu Vrščani su imali kolosalnu priliku da onovo steknu dva gola prednosti, posle vanserijskog driblinga Radisavljević je dijagonalnim pasom pronašao Graonju na levom krilu, usledio je silovit prodor i udarac iz punog trka koji je uzdrmao prečku.
U drugom poluvremenu Vrščani su nastavili sa inicijativom, u 55. minutu Čejić je posle solo akcije zamalo bio neprecizan. U 80. minutu Graonja je bio u dobroj prilici posle proigravanja Jovanovskog, ali nije pogodio iz izgledne prilike.

U poslednjih pet minuta meča hladan tuš za Vrščane. Najpre je u 85. minutu posle kornera izvanredno u kaznenom prostoru domaćih reagovao defanzivac Divac i glavom pogodio za 2:2.

U nadoknadi vremena, veliku radost Lučancima doneo je Stojanović, odlično se snašao u gužvi u šesnaestercu i jedan odbitak smestio u ugao gola Uzelca, 2:3.Gradski stadion u Vršcu, sudija Marko Bogićević (Zrenjanin) 6, strelci: Čejić u 10. i Glavinić u 12. minutu za OFK Vršac, Pribaković u 28. minutu iz jedanaesterca, Divac u 85. i Stojanović u 90. minutu za Mladost, žuti kartoni: Čejić, Jovanović, Graonja, Glavinić (OFK Vršac), Todorović, Stojanović, Ristić (Mladost).

OFK VRŠAC: Uzelac 7, Graonja 7,5, Lunc 6,5, Jovanovski 7, Glavinić 7,5, Radisavljević 7,5 (od 72. Sekulić -), Milićević 7 (od 83. Nikolić -), Čejić 7,5 (od 75. Marinković -), Savić 7, Jovanović 7, Pavlović 7.

MLADOST: Nedović 7, Divac 7, Racić 6,5, Todorović 6,5, Milosavljević 7 (od 68. Opančina 6.5), Obućina 7, Zlatanović 7 (od 63. Vlašković 6,5), Ćirović 7 (od 46. Stojanović 7,5), Sremčević 6,5 (od 46. Ristić 6,5), Pelivanović 7 (od 90. Radojević -), Pribaković 7.
Igrač utakmice: Strahinja Stojanović