,

Poraz Sloge i Hajdučice, debakl Margite u Vračev Gaju

PLANDIŠTE – Vrlo težak fudbalski vikend je za nama za timove sa teritorije Opštine Plandište.

U okviru 3. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu dočekala je ekipu Spartak 1911 iz Debeljače. Odlično je ekipa iz Plandišta otvorila utakmici i povela rezultatom 1:0, nakon prodora i strahovitog udarca Jaćimovskog. Gosti su do kraja poluvremena ostali sa igračem manje, jer je golman gostiju zbog nespretne reakcije na ivici kaznenog prostora dobio direktan crveni karton. U drugom poluvremenu ekipa Sloge je zaigrala povučenije, što su gosti iz Debeljače iskoristili i sa igračem manje stvarali šanse. Priliku da popravi rezultat i stavi tačku na utakmicu imao je Nedimović iz penala. Ali kazneni udarac je promašio i kola su od tog momenta krenula nizbrdo. Gosti su igrali još brže i sigurnije i pred sam kraj meča za nešto više od 4 min postigli su dva gola i preokrenuli rezultat na 1:2. Neshvatljivo loša igra u drugom poluvremenu koštala je igrače Sloge sigurne pobede.

Fudbalski klub Hajdučica proteklog vikenda igrala je na gostovanju ekipi Banatul iz Lokava. Odličan meč u odigran je u Lokvama na Banatul areni. Odličan meč, odlična partija podmlađenog sastava hajdučice. Dobro su se držali hajdučičani tokom čitavog meča, ali duža i kvalitetnija klupa domaćina iz Lokava donela im je pobedu od 3:1.

U okviru 2. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite gostovala je ekipi Borac iz Vračev Gaja. Neverovatna utakmica povratnika u ligu. Ekipa Borca deklasirala je goste iz Margite sa 4:1.