,

Poraz Sloge, Hajdučica od sjaja do očaja

PLANDIŠTE – Vrlo težak fudbalski vikend je za nama za timove sa teritorije Opštine Plandište.

U okviru 28. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta gostovala je vrlo nezgodnoj ekipi Spartak 1911 iz Debeljače. Ekipa Spartaka se nalazi u odličnoj formi i zajedno sa timovima iz donjeg dela tabele ulaže naksimalne napore da izbegne zonu ispadanja. Iako je na ovu utakmicu ekipa iz Plandišta otišla u podmlađenom sastavu, odigarli su odlično prvo poluvreme. Već na startu meča ekipa Sloge povela je preko prekaljenog asa Nedimovića. Držali su se dobro igrači Sloge, ali kao da je ponestalo goriva u njihovim pogonskim motorima i domaćin je u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 3:1, što ekipi iz Plandišta nameće teret osvajanja bodova na narednim utakmicama.

Fudbalski klub Hajdučica proteklog vikenda igrala je na gostovanju ekipi Jedinstvo Stević iz Kačareva. Odličan meč u odigran je u Kačarevu. Igra Hajdučice se ne može opisati drugim rečima osim čuvene rečenice „od sjaja do očaja“. Odličan meč, odlična partija hajdučičana, vođstvo od 0:2 protiv direktnog konkurenta za ispadanje i onda neverovatan pad u igri. Neshvatljivo su igrači Hajdučice prokockali prednost i u poslednjim sekundama meča doživeli poraz od 3:2. Uz to dobili su i dva crvena kartona što će im dodatno otežati posao u narednim utakmicama.

U okviru 24. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite gostovala je ekipi Partiza iz Uljme. Neverovatna situacija u Uljmi. Vrlo loš nastup margićana. Utakmica je registrovana službenim rezultatom 3:0.