,

Poraz Sloge, blistava partija Naše Krajine i Margite

PLANDIŠTE – Fudbalski klubovi sa teritorije Opštine Plandište prethodnog vikenda odigrali su ne baš blistave partije u nastavku jesenjeg dela prvenstva.

U okviru 4. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu dočekala je vrlo dobru ekipu Radnički iz Kovina. Nakon ne bas sjajne partije u prethodnom kolu i nedostatka nekolicine standardnih igrača, ekipa iz Plandišta je na megdan ekipi radničkog izašla u kombinovanom sastavu. Ekipa Radničkog od samog starta nametnula je vrlo brz tempo i vrlo brzo stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali bez postignutog gola. Ekipa Sloge je ovu utakmicu igrala dosta povučenije i svoje prilike su tražili iz kontre. U jednoj takvoj akciji odlično je po levoj strani prošao mladi Potkonjak i nakon niskog centaršuta kapitenu Nedimoviću nije bilo teško da loptu sprovede u nebranjeni deo mreže, za 1:0. Nakon samo par min gosti dolaze do izjednačenja na 1:1 nakon odličnog šuta Vukajlovića sa više od 30m. Brz pogodak gostiju kao da je poremetio igrače Sloge, koji su u drugo poluvreme ušli bez ideje, energije i želje, što su gosti iskoristili za konačan rezultat od 1:4.

U okviru 3. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na domaćem terenu dočekala je ekipu Polet iz Izbišta.Nakon vrlo loše utakmice u prethodnom kolu ekipa iz Margite odigrala je i više nego dobru utakmicu na domaćem terenu. Nakon vrlo tvrde utakmice i oprezne igre u prvom poluvremenu, ekipa Sloge je u nastavku utakmice odigrala odlučnije. Najbolji pojedinac na meču bio je napadač Tešić koji je sa dva pogotka, uz gol Mihajlova, postavio konačnih 3:0 za domaćine i važnu pobedu za nastavak prvenstva.

U okviru 1. kola Opštinska liga Alibunar Plandište na startu šampionata sastali su se Rapid Nikolinci i Solunac iz Banatskog Sokolca. Goleada u Karlovcu završena je pobedom domaćina Rapida sa 6:3. Ekipa Naša Krajina iz Kupinika na domaćen terenu dočekala je ekipu Banat iz Ilandže i na startu prvenstva uspela je da zabeleži važnu pobedu od ubedljivih 5:0. U prvom kolu ekipa Mladosti iz Velike Grede gostovala je u Dobrici, gde je nakon lošijeg starta uspela da nadoknadi zaostatak i izbori bod za konačnih 2:2. Povratnik u takmičenje ekipa Graničara iz Miletićeva na startu prvenstva bila je slobodna.