Poraz sefkerinskih fudbalera u Pavlišu

SEFKERIN – Sefkerinci su izgubili u Pavlišu od Crvene zvezde rezultatom 3:2 (1:0). Ako ne računamo službeni rezultat iz prošlog kola, Tempo „posti“ već šest utakmica.

Odigrali su Sefkerinci dobru utakmicu, možda nisu imali ni sreće, tako da su na kraju ipak doživeli poraz. Domaćin je poveo sa bele tačke što je bio rezultat prvog poluvremena. Marjan Hornung u nastavku meča (49’) poravnava rezultat, ali domaćin ponovo dolazi u vođstvo posle pogotka za koji su Sefkerinci reklamirali da je postignut iz ofsajd situacije. I pored toga, Tempo pogotkom Nemanje Nedića u 82. minutu po drugi put na utakmici dolazi do izjednačenja. Ubrzo nakon toga Sefkerinci imaju i dve odlične prilike koje nisu iskoristili i prelomili utakmicu u svoju korist. I kao što to često biva kad se ne iskoriste šanse, usledila je kazna u vidu gola domaćih. Igrao se 88. minut kada je Ognjen Radan, fudbaler Crvene zvezde, postavio loptu na 25 metara od gola Tempa i fantastičnim udarcem pogodio same rašlje i postavio konačan rezultat.

„Nakon promene trenera igrači su pokazali karakter i odigrali jednu dobru utakmicu. Nadamo se da će u narednim utakmicama doći i rezultat i da polako krenemo da izlazimo iz rezultatske krize“ navodi se u saopštenju fudbalskog kluba iz Sefkerina.

Rezultati 10. kola: Hajdučica – Budućnost 0:3; Crvena zvezda – Tempo 3:2; Sloga (P) – Potporanj 0:3; Radnički – Ševac 1:1; Spartak 1911 – Glogonj 2:4; Dolina – Sloga (BNS) 2:1; Banatul – Vulturul 2:0; Karaš – Unirea 5:1

Tabela: 1. Glogonj (28); 2. Banatul (24); 3. Vulturul (22); 4. Ševac (20); 5. Radnički (18); 6. Spartak 1911 (17); 7. Dolina (17); 8. Budućnost (15); 9. Crvena zvezda (14); 10. Potporanj (13); 11. Unirea (11); 12. Tempo (9); 13. Karaš (9); 14. Sloga (BNS) (8); 15. Sloga (P) (4); 16. Hajdučica (0)