Poraz OFK Vršca, sudije „častile“ Grafičar nepostojećim penalom

VRŠAC – Tradicija nije izneverena ni ovog puta u duelima Vrščana i Beograđana, oko 300 ljubitelja fudbala na stadionu pod kulom videlo je uzbudljiv, efikasan i do zadnjeg sekunda neizvestan meč 28. kola Prve lige Srbije. Oba rivala imala su periode dominacije, sportska sreća se ovog puta osmehnula izabranicima Marka Neđića.

OFK Vršac je silovito počeo meč rešen da prekine mini krizu rezultata i u uvodnih pet minuta stvorio tri izgledne gol šanse. Najpre je u 3. minutu internacionalac iz Gane, Kumi, silovito šutirao posle prodora Rikelmea i dodavanja Todorovića, ali je njegov udarac efektno odbranio golman gostiju Vraneš. U 4. minutu, Rikelme je pripremio priliku Zoćeviću koji je uputio udarac sa ivice šesnaesterca zamalo pored gola. U 5. minutu Vrščani su poveli. Presingom na polovini Grafičara došli su do lopte, Rikelme je izvanredno šutirao sa 18 metara i postigao svoj prvi gol na evropskom tlu, 1:0.

Kada se očekivalo da domaći nastave u istom ritmu i da zadaju još više muka iznenađenoj odbrani Grafičara, oni su stali. Beograđani su brzo došli do daha, konsolidovali se i uzvratili žestoko. U 14. minutu posle kornera Ajdara, Vukičević je uputio udarac na gol Novića i uzdrmao prečku. Bio je to signal da gosti krenu sa napadaima, uglavnom po desnoj strani, gde su delovali Ćurić i Matić. U 24. minutu izjednačenje. Po desnoj strani prodro je Petrović, uputio dobar centaršut, na drugoj stativi Ajdar je imao lak zadatak da sprovede loptu u mrežu, 1:1.

U 26. minutu Grafičar je imao priliku da povede, ali je Ajdar lepo plasiranim udarcem pogodio stativu. U 28. minutu Grafičar je došao do rezultatskog preokreta, a velike zasluge pripadaju sudiji Jeleni Cvetković, koja je častila Beograđane dosudivši nepostojeći jedanaesterac.

Ćurić je bio u prodoru, ispred njega Terzić koji ga je dodirnuo rukom, igrač gostiju pao je kao pokošen, a Cvetkovićeva pokazala na belu tačku. Udarac Petrovića sa 11 metara odbranio je Nović, ali se lopta odbila pravo na nogu igraču gostiju koji je iz druge šanse bio precizniji, 1:2.

U drugom poluvremenu pravih prilika nije bilo sve do 73. minuta, kada je vezista Grafičara Petrović odlično centrirao sa desne strane, Babakar je preciznim udarcem glavom savladao Novića, 1:3.

U završnici meča Vrščani su dali sve od sebe da se rezultatski vrate, postigli su pogodak preko Perovića, ali u nadoknadi vremena nisu uspeli da stvore gol priliku.

U narednom kolu OFK Vršac gostuje na Karaburmi lideru prvenstva OFK Beogradu.

OFK VRŠAC – GRAFIČAR 2:3 (1:2)
Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 300, sudija: Jelena Cvetković (Leskovac), strelci: Rikelme u 5. i Perović u 83. minutu za OFK Vršac, Ajdar u 24. Petrović u 28. i Babakar u 73. minutu za Grafičar, žuti kartoni: Kumi, Stojković (OFK Vršac), Vasiljević, Nikolić, Vraneš (Grafičar).

OFK VRŠAC: Nović, Vujić (od 74. Lainović), Zoćević (od 56. Diuf), Todorović, Rikelme (od 35. Čejić), Ivić (od 74. Kilibarda), Stojković, Kumi (od 46. Milivojević), Tomić, Perović, Terzić.

GRAFIČAR: Vraneš, Matić, Spasojević (od 64. Stojanović), Petrović (od 77. Marić), Babakar (od 90. Mekenzi), Vasiljević, Ćurić, Jovanović, Vukičević (od 77. Nikolić), Injeka, Ajdar (od 90. Mladenović).