Poraz košarkaša Spartaka u Subotici

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka nisu uspeli još jednom da savladaju OKK Beograd. Nakon prošlonedeljne pobede u polufinalu Kupa, u sredu 18. januara ova dva rivala odigrala su prvenstvenu utakmicu u kojoj su slavili beiograđani sa 88:70 po četrvtinama (21:24, 22:15, 12:21, 15:28).

Početak utakmice protekao je u rezultatskoj neizvesnosti gde ni jedan ekipa nije napravila značajnu prednost. Početkom drugog perioda OKK Beograd dolazi do vodstva od sedam poena, 21:28. Usledila je odlučna serija domaćih igrača od 16:2 nakon koje su poveli sa 37:30. Na poluvreme se otišlo sa četiri poena viška u korist subotičana 43:39.

U nastavku OKK Beograd košem Topića dolazi do prednosti od 51:49. Spartak je imao problema sa realizacijom posebno u šutu za tri poena 6/33, iskoristili su to gosti i nakon koša savovića poveli sa 57:52. U četrvtoj deonici Topić pogađa dve trojke za vodstvo OKK Beograda od 70:63 u 35. minutu. Malovec zakucava za za 74:65 a Miljenović dva minuta pre kraja povećava na 80:69. Bila je to nedostižna razlika za subotičane koji su zabeležili sedmi prvenstveni poraz.

Kod gostiju istakli su se Topić sa 23 i Stefan Miljenovića sa 24 poena. U redovima Spartaka najefikasniji su bili Jugović sa 19 i Hardi sa 14 poena. Subotičani u sledećem kolu gostuju ekipi Čačka 94 Quantox koja je u ovom kolu pobedila Zdravlje Leskovac.