Poništen gol, promašen penal, pet golova: TSC „preživeo“ u Pančevu

PANČEVO – Fudbaleri TSC-a slavili su trijumf u Pančevu protiv Železničara rezultatom 3:2 (2:0) u meču 22. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Poveo je gost iz Bačke Topole u četvrtom minutu golom Aleksandra Ćirkovića, a dva minuta kasnije je na drugoj strani poništen pogodak Eugenu Pavlovu zbog igranja rukom.

Aleksa Pejić je u 19. minutu doneo 0:2 TSC-u i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Na startu drugog dela je dosuđen penal za Železničar koji je propustio Dario Grgić, a pet minuta kasnije je to kaznio Ćirković svojim drugim pogotkom za 0:3.

Mislili su svi na stadionu da je tu kraj, ali je domaćina u život vratio Strahinja Jovanović samo dva minuta kasnije vrlo lepim pogotkom sa ivice kaznenog prostora.

U 89. je 2:3 doneo Aleksandar Kahvić, ali uprkos sedam minuta nadoknade više nije bilo vremena za promenu rezultata i TSC je odneo sav plen kući.

Pančevci su ostali na pretposlednjem mestu na tabeli sa 19 bodova, dok je TSC suvereno treći sa 46.

Ova dva rivala u narednom kolu će igrati protiv „večitih“ – Železničar će gostovati Partizanu u Humskoj, a TSC će u Bačkoj Topoli dočekati Crvenu zvezdu.