Pokrenut postupak izrade plana sanacije zrenjaninskog Gradskog bazena

ZRENJANIN – Gradonačelnik Simo Salapura održao je danas u svom kabinetu sastanak sa predstavnicima JU „Sportski objekti“, građevinske inspekcije i nadležnim službama Grada Zrenjanina na kojem su doneli zaključak da se pokrene postupak prikupljanja podataka i inspekcijskog nadzora na objektu zatvorenog Gradskog bazena.

Nakon redovne godišnje analize stanja koju je za potrebe Javne ustanove „Sportski objekti“ uradilo stručno lice, utvrđeno da postoje najmanje dva tehnička problema.

„ U ovom slučaju nema mesta za nagađanja, ozbiljnost situacije nam ne dozvoljava tako nešto. Predloženo je Građevinskoj inspekciji da izvrši nadzor i u skladu sa svojim ovlašćenjima odluči o daljim koracima. Bez obzira na odluku inspekcije, mi ćemo početi postupak izrade plana sanacije bazena. Analiza trenutnog stanja nam je pokazatelj da treba da formiramo stručnu komisiju koju bi činili predstavnici nadležnih instituta i stručnjaka, koji bi nam dali smernice šta je neophodno uraditi da se bazen rekonstruiše i koliki je obim posla“, rekao je tom prilikom gradonačelnik Salapura.

Takođe, napomenuo je da ukoliko dođe do zatvaranja bazena, sportisti i rekreativci će biti najviše oštećeni ovom odlukom.

„Molim ih za razumevanje i strpljenje, jer se ovoga puta radi o bezbednosti. Učinićemo sve da ne gube od trenažnog procesa, obezbedićemo im uslove i da održavaju treninge „na suvom“ ali i da putuju do najbližih bazena“, poručio je gradonačelnik.

Tagovi:

0 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još: