,

Pobeda Sloge u lokalnom derbiju, Nedimović predvodnik nove generacije

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište proteklog vikenda odigrali su svoje prve mečeve u novoj takmičarskoj sezoni. Fudbalska sezona za timove koji se takmiče u Područnoj fudbalskoj ligi Pančevo zvanično je počela u subotu.

U okviru 1. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu u derbiju kola dočekala je opštinskog rivala ekipu Hajdučice. Obzirom da se radi o opštinskom derbiju, jednoj od najzanimljivijih utakmica u sezoni, očekivanja navijača su u velikoj meri bila ispunjena. Tokom čitavog meča vladao je veliki naboj, puno borbe, trčanja i pozitivne energije. I jedan i drugi tim izveli su najbolji sastav kojim trenutno raspolažu. U uvodnim minutima meča ekipa Sloge je odigrala mnogo konkretnije i u velikoj meri odredila dalji tok utakmice. Nakon odličnog prodora i izgledne šanse, gosti su napravili prekršaj za kazneni udarac. Neumoljiv sa bele tačke bio je Nedimović za vodjstvo od 1:0. Isti igrač je nakon par minuta i neshvatljive greške odbrane Hajdučice iskoristio ukazanu šansu i manirom vrsnog napadača povisio rezultat na 2:0.

U nastavku meča oba tima igrala su oprezno. Ekipa Hajdučice je u drugom poluvremenu odigrala mnogo bolje, stvarali su šanse, igrali čvrsto u odbrani, ali bez konkretnih rešenja. Odličnu priliku za gol imao je napadač gostiju Mladenović, ali je gol spasila stativa. Nakon oštrog starta i direktnog crvenog kartona za igrača Sloge, ekipa Hajdučice dobila je priliku da sa bele tačke smanji rezultat, ali je golman Stevanović pročitao nameru Pejčića i odbranio jedanesterac. Poljuljanu odbranu uspeo je da kazni Lazarević i tako postavi konačan rezultat od 3:0 za domaćine iz Plandišta.

Stadion kraj Mlekare ugostio je veliki broj navijača. Odlična utakmica za posmatranje. Nakon ove pobede ekipa Sloge je furiozno otvorila sezonu, dok će ekipa Hajdučice svoje prve bodove morati da traži u narednim mečevima.