Pobeda Sloge, poraz Hajdučice, Margiti pripao derbi

PLANDIŠTE – U okviru 18. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu dočekala je ekipu Budućnosti iz Alibunara. Kakva utakmica je viđena na stadionu kraj Mlekare. Iako se ekipa Budućnosti nalazi na samom začelju tabele, što nije merilo kvaliteta, pružili su i više nego dostojanstven otpor.

Odlično je ekipa Sloge otvorila utakmicu i već u petnestom minutu povela sa 1:0 golom Nedimovića. Nakon odličnog napada, Sloga povećava vođstvo na 2:0 nakon autogola Stankova. Do kraja poluvremena gosti iz Alibunara smanjuju rezultat na 2:1 pogotkom Đurđeva. Na krilima vrlo raspoloženog kapitena Nedimovića, koji odličnim udarcem matira golmana gostiju, ekipa Sloge dolazi do prednosti od 3:1. Da ekipa Sloge poseduje kvalitet na svim linijama pokazao je Peševski, koji je sa dva brza gola u 88. i 89. minutu postavio konačan rezultat od 5:1. Odlična utakmica i vrlo dobra partija igrača Sloge, koji ovakvim pristupom igri imaju velike izglede u nastavku sezone.

Fudbalski klub Hajdučica ovog vikenda odigrala je za publiku vrlo interesantnu utakmicu protiv trenutno jedne od najboljih ekipa u ligi, ekipe Crvena Zvezda iz Pavliša. Odlična utakmica viđena je u Hajdučici. Dugo nije viđena tolika energija i želja za pobedom i jednog i drugog tima. Više od 200 ljubitelja fudbala iz Hajdučice imalo je priliku da uživa u fudbalskim majstorijama obe ekipe. Jedna od najgledanijih utakmica ove sezone opravdala je epitet derbija kola. Vrlo borbeno prvo poluvreme, izjednačena igra i promašen penal Vukomanovića obeležili su početak utakmice. U drugom poluvremenu na scenu stupa Lazarević, koji je za samo 11 minuta postigao tri pogotka, za 0:3 i vođstvo ekipe iz Pavliša. Nespretnom reakicjom golman gostiju dobija crveni karton, ekipa Hajdučice smanjuje rezultat na 1:3. Ali kada je trebalo odigrati sa više energije u polju, ekipa Hajdučice ostaje bez Kneževića nakon dobijenog crvenog kartona. U nastavku meča ekipa Crvene Zvezde postavlja konačan rezultat od 1:4 preko Kračunjela. Vrlo zanimljiva i sadržajna utakmica, ali eki Hajdučice mora mnogo bolje ukoliko želi da ostane u ligi.

U okviru 14. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na domaćem terenu dočekala je jednog od lidera na tabeli ekipu Karaš iz Kuštilja. Kakva utakmica, kakav meč. U početnom odmeravanju snaga, ekipa Sloge igrala je vrlo čvrsto i zatvoreno. Do prvog gola dolaze domaćini preko Mihajlova. Na 1:1 smanjuju gosti nakon izvedenog penala. U nastavku utakmice na scenu stupaju vrlo raspoloženi Selaković i Mihajlov, koji uz pogodak Oprea D. donose domaćinu prednost od 4:1. Poluvreme kakvom se malo ko od navijača nadao. Odličan pogodak Mihajlova sa preko 30m jedan je od najlepših golova koji su ljubitelji fudbala iz Margite imali priliku da vide na domaćem terenu. U nastavku utakmice ekipa Sloge se opustila i dozvolila gostima da smanje rezultat na 4:3. Odlična partija domaćina krunisana je sa pobedom i osvajanjem sva tri boda. Vrlo važna pobeda protiv jedne od najboljih ekipa u ligi.