Pobeda Sloge Plandište, Hajdučica sigurno do bodova

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište imali su odličan vikend za sobom.

U okviru 17. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu dočekala je ekipu Crvena Zvezda iz Pavliša.

Nakon razočaravajućeg starta šampionata, ekipa Sloge nekako je konsolidovala redove i uspela da zabeleži prvu pobedu na domaćem terenu, ukupnim rezultatom 1:0. Nakon odličnog dodavanja mladog Ilije Carana, hitri Spremo iskoristio je prostor i kao vetar ustremio se na gol gostiju i rutinskim potezom savladao golmana Pavliša. Očekivanja gledalaca su bila velika, domaći teren, energija, želja za pobedom, ali sve je to nekako izostalo. Imali su igrači Sloge nekoliko izglednih prilika za gol, ali rezultat je ostao neporomenjen. Ekipa iz Pavliša pružila je dostojan otpor lideru na tabeli, čak su u samoj završnici propustili stopostotnu šansu za izjednačenje. Moraće ekipa Sloge mnogo bolje u nastavku, svakako.

Ekipa Hajdučice odigrala je još jednu odličnu utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe Dolova. Domaćin je pokazao zašto važi za tim koji igra odličan fudbal na domaćem terenu. U prvom poluvremenu Hajdučica je povela nakon odličnog šuta Gužvice. U drugom poluvremenu ekipa iz Dolova zaigrala je organizocanije i čvršće u odbrani i vrlo brzo došli su do izjendačenja od 1:1. Nakon toga, nakon prekršaja u kaznenom prostoru dosuđen je penal za goste, koji je odlični golman Melih uspeo da odbrani i time da elan svojoj ekipi. Nakon toga ekipa iz Hajdučice preko Liptaka postiže gol iz penala za vodjstvo od 2:1. Konačan rezultat i tačku na veliku pobedu Hajdučice postavio je raspoloženi Gužvica, sa svojim drugim pogotkom na meču.