,

Pobeda Sloge iz Plandišta uz maestralni pogodak Lazarevića

PLANDIŠTE – Prolećni deo šampionata za timove koji se takmiče u područnim ligama Vojvođanske lige Istok i Područne fudbalske lige Pančevo zvanično je počeo proteklog vikenda.

U okviru 16. kola Vojvođanske lige Istok ekipa Sloge iz Plandišta kao domaćin dočekala je ekipu FK BAK iz Bele Crkve. U derbiju začelja ovo je bila vrlo bitna utakmica i bodovi za oba tima koja se bore za opstanak.

U komšijskom derbiju publika je imala priliku da gleda možda jednu od najboljih partija Sloge ove sezone. Iako početak utakmice i nije obećavao obzirom na rano postignuti gol ekipe Bak iz Bele Crkve, koji su poveli sa 0:1 već nakon 5 minuta igre.

Čvrsto je ekipa iz Bele Crkve igrala čitavo poluvreme, do tog 45 minuta kada se nakon šuta i odbijene lopte najbolje snašao pred golom Vasiljević i poravnao rezultat na 1:1. U drugom poluvremenu kreće prava rapsodija ekipe iz Plandišta, igrali su kao preporođeni, lepršavo i sa puno energije.

Nakon centaršuta s levog boka, rukom u šesnestercu igrao je odbrambbeni igrač BAK, nakon čega je sudija opravdano pokaza na belu tačku. Neumoljiv sa penala bio je kapiten Lazarević za vođstvo Sloge od 2:1.

Odlične taktiče zamisli trenera Rakočevića, ekipa je nastavila da sprovodi bez premca. Nakon izvedenog slobodbog udarca sa desnog boka, kapiten Lazarević još jednom pokazuje o kakvoj se igračkoj klasi radi. Odličan udarac i maestralni pogodak Lazarevića donose Slogi vođstvo od 3:1, što je ujedno i konačan rezultat utakmice.

Pored Lazarevića koji je poneo i epitet najboljeg igrača utakmice, odlično se na terenu pokazao i mladi Ilija Caran, koji prikazanim partijama dokazuje da ekipa može ozbiljno da računa na njega u budućnosti. Odlično otvoren prolećnii deo šampionata za ekipu Sloge i nastavak borbe za opstanak.