Pobeda Naše Krajine i Mladosti, Sloga jedva do boda

PLANDIŠTE – Prethodnog vikenda fudbalski timovi sa teritorije Opštine Plandište rezultatski posmatrano odigrali su vrlo loše mečeve, uz očekivano blistave partije niželigaša.

U okviru 3. kola Opštinske lige Alibunar-Plandište ekipa Mladosti iz Velike Grede kao domaćin dočekala je ekipu Banat iz Ilandže. Velike nade gređani su polagali u ovaj meč, obzirom na odlične igre na domaće terenu. Odlična utakmica domaćina krunisana je pobedom od 2:1.

Ekipa Naša Krajina iz Kupinika kao domaćin u lokalnom derbiju dočekala je ekipu Graničara iz Miletićeva. Na krilima velikog broja navijača ekipa iz Kupinka odigrala je besprekorno prvo poluvreme. Nakon vođstva od 3:0, šansu da zaigraju dobili su i igrači sa slabijom minutažom. Pomalo oslabljen sastav na terenu gosti su uspeli da iskoriste i smanje rezultat na konačnih 3:2 za Našu Krajinu. Desetkonvani ne igranjem najboljih igrača ekipa iz Miletićeva nije mogla da pruži jači otpor.

Ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca imala je veoma teško gostovanje u Dobrici. Pitanje pobednika se niti jednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Ekipa iz Dobrice odigrala je odličan meč i trijumfovali su sa rezultatom 4:1. Moraće Solunac mnogo više da pokaže na terenu kako bi opravdali poverenje navijača i ljubitelja fudbala iz B.Sokolca, a za to će imati priliku narednog vikenda na domaćem terenu.

U okviru 5. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite imala je vrlo neugodno gostovanje ekipi Ratar iz Kruščice. U jednoj vrlo zanimljivoj utakmici ekipa Ratara trijumfovala je rezultatom 4:2. Golove za goste postigli su Tešić i Selaković. Mogla je ekipa Sloge mnogo bolje da odigra ovaj meč, ali ekipa iz Kruščice je odigrala domaćinski, sigurno i zabeležila je novu pobedu.

U okviru 6. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta kao domaćini dočekali su ekipu Karaš iz Kuštilja. U jednoj od možda najbolje odigranog prvog poluvremena ove sezone, imala je Sloga sve u svojim rukama, igru, rezultat, kreaciju, ali je neshvatljivo i ovaj put rezultat izostao. Vodio je domaćin 3:0 na početku drugog poluvremena, golovima Nedimovića, Lazarevića i Kneževića. Odličnu igru ekipa Sloge mogla je da kruniše još jednim pogotkom, ali je realizacija izostala. I onda od 70 min totalni kolaps u igri domaćina, neshvatljive greške, pad koncentracije, nasuprot vrlo raspoloženim gostima iz Kuštilja. Za svega dvadesetak minuta Sloga je prokockala odličan rezultat i uspela da dobijenu utakmicu prokocka. Konačan rezultat bio je 3:3 Od sjaja do očaja.