Pobeda Margite, slabo izdanje Sloge i Našte Krajine

PLANDIŠTE – Fudbalski klubovi sa teritorije Opštine Plandište prethodnog vikenda imali su polovičan učinak na utakmicama u nastavku jesenjeg dela prvenstva.

U okviru 9. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta gostovala je vrlo dobroj ekipi Ševac iz Kuštilja. Nakon ne bas sjajnih partija u ovoj sezoni, ekipa iz Plandišta je na megdan ekipi Ševac izašla u kombinovanom sastavu. Vrlo teška i borbena utakmica za oba tima. Domaćini su iskoristili svoje prilike, čak je i golman Sloge u nekoliko navrata sprečio ubedljiviji poraz ekipe uz Plandišta. Konačan rezultat na ovoj utakmici bio je 2:0, za novi poraz Sloge i vrlo težak jesenji period.

U okviru 8. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite odigrala je odličnu utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe Banat iz Vršca. Odlično je ekipa iz Vršca otvorila utakmicu i povela sa 0:1. Do kraja poluvremena ekipa Margite je izjednačila na 1:1, nakon odlične završnice Selakovića. U nastavku vrlo tvrde utakmice i oprezne igre oba tima, ekipa Sloge uspela da preko Popova i Oprea D. ostvari vrlo bitnu pobedu od 4:2. Najbolji pojedinac na meču bio je napadač Popov P., koji je sa dva pogotka bitno uticao na odlučujuću i vrlo ubedljivu pobedu.

U okviru 6. kola Opštinska liga Alibunar Plandište sastali su se Banat iz Ilandže i Graničar iz Miletićeva. Vrlo borbena utakmica u Miletićevu završena je pobedom gostiju sa 0:2. Ekipa Mladosti iz Velike Grede gostovala je lideru na tabeli ekipi Rapid iz Nikolinaca, gde je nakon odlične partije i vrlo borbene utakmice uspela da osvoji bod na vrlo teškom gostovanju, konačan rezultat bio je 1:1. Ekipa Naša Krajina iz Kupinika na domaćem terenu dočekala je ekipu Dobrice. U jednoj vrlo efikasnoj i energičnoj utakmici, ekipa iz Kupinika za navijače dosta neočekivano izgubila je ovu utakmicu sa 2:3. Ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca u ovom kolu bila je slobodna.