,

Pobeda Margite na startu, poraz Sloge i Hajdučice

PLANDIŠTE – Fudbalski timovi sa teritorije opštine Plandište proteklog vikenda odigrali su vrlo zanimljive utakmice na startu šampionata.

U okviru 2. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta igrala je utakmicu na vrlo teškom gostovanju odličnoj ekipi Crvena Zvezda iz Pavliša. Nakon vrlo dobre utakmice u prošlom kolu ekipa iz Plandišta na gostovanju pružila je ne baš blistavu partiju. Ekipa iz Pavliša od starta šampionata važi za jednog od favorita u ligi i s pravom su na ovoj utakmici demonstrirali svu svoju snagu. Odlična utakmica i vrlo dobra igra ekipe iz Plandišta prikazana je u prvom poluvremenu. Igrala je ekipa Sloge vrlo dobro i organizovano. Domaćini iz Pavliša su zahvaljujući odličnom prodoru Kračunjela poveli sa 1:0. U drugom poluvremenu ekipa Sloge igrala je napadački, stvarala šanse, ali je golaman Crvene Zvezde bio odličan na ovom meču. Na 2:0 domaćini iz Pavliša povećavaju prednost nakon katastrofalne greške golmana Sloge. Konačan rezultat od 3:0 postavljen je u poslednjim trenucima utakmice. Početak je šampionata, mnogo toga treba uklipiti i unaprediti u igri, prostora za napredak svakako ima.

Fudbalski klub Hajdučica proteklog vikenda na domaćem terenu dočekala ekipu Radničkog iz Kovina. Vrlo teška utakmica za ekipu Hajdučice na domaćem terenu. Vrlo rezervisan početak utakmice i nesmotrenost pred kraj poluvremena igrača Hajdučice, doneli su gostima iz Kovina prednost od 0:1. U nastavku utakmice koncepcija igre domaćina se u potpunosti raspala, nedostatak ideje, raznovrsnosti, požrtvovanosti koštali su ekipu Hajdučice. Gosti iz Kovina su to iskoristili i trijumfovali rezultatom od 0:4. Još jedan poraz za ekipu Hajdučice, bez postignutog gola. Težak period na početku prvenstva. Mlada ekipa Hajdučice u narednom periodu mora da popravi utisak, vremena i energije svakako da ima.

U okviru 1. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite na domaćem terenu dočekala je ekipu Borca iz Velikog Središta. Ušli su gosti odlično u utakmicu i već u prvim minutima poveli sa 0:1. Nakon odličnog prodora Selakovića po desnom boku najbolje se u šesnestercu snašao Stefanović B. i poravnao rezultat na 1:1. Pred sam kraj prvog poluvremena Selaković dovodi svoj tim u vođstvo od 2:1. Gosti su nadirali sa svih strana, stvarali šanse, ali bez uspeha. U poslednjim minutima utakmice Popov P. i Mihajlov R. postavljaju konačan rezultat od 4:1.