logo transparend vojvodina uzivo

,

Pobeda Hajdučice u lokalnom derbiju, Solunac upisao prvu pobedu

PLANDIŠTE – Vrlo zanimljiv fudbalski vikend za timove sa teritorije Opštine Plandište.

U okviru 9. kola Područne fudbalske lige Pančevo ekipa Sloge iz Plandišta na domaćem terenu u lokalnom derbiju dočekala je ekipu Hajdučice. Velika su očekivanja imali navijači i jednog i drugog tima, naročito jer radi o lokalnom derbiju koji sa sobom nosi posebnu draž. Odličan start utakmice za ekipu Hajdučice koja je preko Gužvice povela sa 0:1. Do poluvremena oba tima igrala su vrlo čvrsto, ređali su prilike, ali lopta nikako nije htela u gol. Ekipa Hajdučice povećava vođstvo na 0:2 nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Kneževića. Već u sledećem napadu ekipa Sloge smanjuje rezultat na 1:2, nakon čega se otišlo na odmor. U nastavku utakmice ekipa Sloge je više napadala, stvarala šanse, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat. Konačan rezultat postavio je Kocevski za 1:3.

U okviru 8. kola Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite gostovala je ekipi Banat iz Vršca. Ekipa Sloge odigrala je solidan meč, naročito u drugom poluvremenu. Već na startu meča ekipa Sloge postiže pogodak preko Đorđevskog, za 0:1. Nakog toga neshvatljiv pad u igri, greške su se ređale ko na traci, što je ekipa Banata znalački iskoristila i na poluvremenu otišla sa prednošću od 4:1. U drugom poluvremenu ekip Sloge odigrala je energičnije, požrtvovanije i vrlo brzo smanjila rezultat na 4:3 Golovima Oprea D. Dugo je ekipa iz Margite napadala, stvarala šanse, ali nisu mogli da preokrenu rezultat. U poslednjem minutu meča ekipa Banata postavlja konačan rezultat od 5:3.

U okviru 6. kola Opštinske lige Alibunar Plandište ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca na domaćem terenu dočekala je ekipu Crvena Zvezda iz Novog Kozjaka, gde su slavili rezultatom 4:1 i tako upisali prve bodove u šampionatu. Ekipa Naša Krajina iz Kupinika odigrala je vrlo slabu utakmicu u Janošiku pi doživeli su težak poraz rezultatom 5:0.