Plivači zrenjaninskog Proletera osvojili 24 medalje na mitingu „Polet kup 2024“

ZRENJANIN – Proteklog vikenda u Somboru je održan plivački miting  „Polet kup 2024“, na kom se takmičilo 330 plivača iz tri države.

Na ovom mitingu nastupilo je 30 takmičara Plivačkog kluba „Proleter“, a osvojili su 24 medalje, predvođeni trenerima Ivanom Borić i Nikolom Gogićem.

Zlatne medalje osvojili su Nemanja Janjić, Vanja Mrkšić, Luka Pardovski, Stefan Midović (dve), Andrija Horvat, Sofija Gogić i Lena Kralj, srebrne su osvojili Vanja Mrkšić, Nemanja Janjić, Mihajlo Gogić, Iva Nedimović, Maša Delić, Sofija Gogić, Ana Benčić (dve), Magdalena Dražić, Marija Stokić i Lena Kralj, dok su bronzu osvojili Strahinja Rakić, Mihajlo Lazar, Maša Delić, Lena Kralj i Sofija Sivčević.

Dok je na prvenstvu Srbije na pet kilometara, koje je održano u Beogradu, plivač Proletera Mikša Jenovai, kategoriji juniora, osvojio srebrnu medalju, sa rezultatom 1 sat i 7 minuta.