Plivači Dinama osvojili 34 medalje na Vojvođanskom prvenstvu

PANČEVO – Plivači trenera Biljane Šondić, Vlatke Matić i Aleksandre Crevar iz „Dinama“ iz Pančeva sa Letnjeg Vojvođanskog prvenstva za pionire, kadete i u apsolutnoj konkurenciji, održanom od 10. do 11. juna u Novom Sadu, doneli su 34 medalja, od kojih je deset zlatnih, četrnaest srebrnih i deset bronzanih.

U subotu, 10. juna nastupale su ekipe pionira i kadeta. Za ekipu pionira nastupili su: Bokun Aleksa, Knežević Njegoš, Nestorovski Vidak, Obrađan Luka, Popov Filip, Samarđžija Vuk, Šdiku Lena, Tintor Miona, Veličkovski Darija i Živanović Vasilije.

Šdiku Lena je bila najuspešnija i osvojila je tri medalje i to prvo mesto u disciplini 200m mešovito i bronzane medalje u disciplinama 100m delfin i prsnim stilom.

Samardžija Vuk srebro u disciplini 100m delfin, a Živanović Vasilije bronza na 100m prsno.

Štafeta u disciplini 4x50m mešovito u sastavu Popov, Živanović, Samarđžija i Bokun osvojila je treće mesto.

Za kadete su nastupili: Bokun Sara, Divljak Danica, Konstantinov Danica, Mitić Ognjen, Pantić Magdalena, Ratković Andrea i Tintor Milica.

Konstantinov Danica osvojila je prvo mesto u disciplini 200m ledjno, dok je Divljak Danica, osvojila dve srebrne medalje u disciplinama 200m prsno i mešovito.

Štafeta u disciplini 4x50m mešovito u sastavu Konstantinov, Pantić, Divljak i Bokun osvojila je drugo mesto. U konačnom plasmanu, kadeti Dinama su ekipno osvojili treće mesto.

U nedelju, 11. juna održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine.

Za Dinamo iz Pančeva plivali su: Čiča Nina, Husarik Dagmar, Konstantinov Marta, Miltenović Stefan, Nađ Andrea, Poljak Andrea i Šimon Sara.

Zlatne medalje:
Čiča Nina – 100m prsno (mladji juniori)
Husarik Dagmar – 50 i 100m delfin (stariji juniori)
Konstantinov Marta – 50m prsno (mladji juniori)
Poljak Andrea – 50, 100 i 200m ledjno (mladji juniori)
Nadj Andrea – 100m prsno (stariji juniori)

Srebrne medalje:
Čiča Nina – 200m prsno (mladji juniori)
Husarik Dagmar – 50 i 100m delfin (apsolutna)
Konstantinov Marta – 100m prsno (mladji juniori)
Poljak Andrea – 200m ledjno (apsolutna)
Nad Andrea – 50 m prsno (stariji juniori) i 50 i 100m prsno (apsolutna)

Bronzane medalje:
Čiča Nina – 50m prsno (mladji juniori)
Konstantinov Marta – 50m prsno (apsolutna) i 200m mešovito (mladji juniori)
Poljak Andrea – 50m ledjno (apsolutna)
Šimon Sara – 400m kraul (mladji juniori)

Istog vikenda, u Beogradu, održano je otvoreno Prvenstvo Srbije u mastersu.

Za Dinamo iz Pančeva nastupili su Blagić Vladimir, Mirković Kosta, Rapajić Nebojša i Stančul Slobodan.

Blagić Vladimir osvojio je tri zlatne medalje i to u disciplinama 50, 100 i 200m prsno. Plivao je u kategoriji plivača od 60-64 godine.

Mirković Kosta, osvojio je dve srebrne medalje i to u disciplinama 50m ledjno i 100m prsno, dok je Stančul Slobodan osvojio, takođe srebrnu medalju, ali u disciplini 200m kraul. Obojica su plivali u kategoriji plivača od 45-49 godina.

Rapajić Nebojša, kome je ovo bilo prvo takmičenje, ovaj put je ostao bez medalje u svojoj disciplini 50m kraul, koja mu je izmakla za koji sekund, te je zauzeo četvrto mesto.

Štafeta u disciplini 4x50m kraul našim plivačima donela je prvo mesto i zlatne medalje. Ovu trku završili su sa vremenom 2:13.32.