,

Plandište: Karatisti osvojili tri medalje na Kupu Srbije

PLANDIŠTE – Takmičari karate kluba „AGROBANAT“ Plandište, nastupili su na kupu Srbije za poletarce, pionire i nade, koji je održan proteklog vikenda u Čačku. Kup Srbije je okupio veliki broj takmičara iz cele Srbije, koji su prošli regionalne kvalifikacione kupove i došli maksimalno spremni na ovo takmičenje. U izuzetno jakoj konkurenciji takmičari karate kluba Agrobanat iz Plandišta ostvarili su i više nego zapažen rezultat osvajanjem 3 medalje (zlatnih – 1 i srebrnih-2).

Zlatnu medalju osvojila je: Majkić Una u kategoriji pionirki 2013 godište B klasa.

Srebrne medalje osvojili su: Mladenovski Branko u kategoriji poletaraca 2014 godište C klasa i Babić Nađa u kategoriji pionirki 2012 godište E klasa.

Ostvareni rezultati pokazuju da je karate klub, sproveo izuzetno dobar trenažni ciklus, koji je rezultirao postizanjem odličnih rezultata, od prvenstva Srbije za juniorke gde je Majkić Tamara osvojila bronzanu medalju, zatim kao kruna je došlo osvajanje zlatne medalje na prvenstvu Balkana za kadete – juniore, gde je Majkić Tamara sa svojim kata timom osvojila zlatnu medalju pa do osvajanja tri medalje na kupu Srbije za mlađe uzrasne kategorije.

Nakon završetka ovog takmičenja, nastavljaju se planirane klubske pripreme za predstojeće polaganje za pojaseve, takođe nastavljaju se intenzivne kako reprezentativne, tako i klubske pripreme za predstojeće prvenstvo Evrope, koje je na programu početkom februara meseca u Gruziji.