logo transparend vojvodina uzivo

Pionirke ŽOK Spartak obezbedile plasman na finalni turnir Prvenstva Srbije

Pionirke Ženskog odbojkaškog kluba Subotica plasirale su se na finalni turnir Prvenstva Srbije pošto su u subotu 20. aprila savladale svoje vršnjakinje iz ŽOK Ub.

Pionirke Subotice su u sali Gimnazije „Svetozar Marković“ pobedile pionirke Uba sa 3:2 (13:25, 16:25, 25:17, 25:23, 15:8), posle preokreta i zaostatka od dva seta.  Domaće se nisu snašle na početku utakmice što su zanalački iskoristile protivnice iz Uba i stekle veliku prednost od 2:0 u setovima. Uspele su Subotičanke u nastavku meča da uđu u svoj ritam. Osvojile su naredna dva seta za rezultatsko izjednačenje od 2:2 i sa puno više samopouzdanja ušle u odlučujući peti set. Nisu uspele gošće da ponove igru iz prva dva seta, dok su pionirke Subotice sigurnom igrom osvojile peti set sa 15:8 za konačnih 3:2 i plasman među osam najboljih pionirskih ekoipa u Srbiji.

Sastav ŽOK Subotica: T. Čajić, Budanović, Pavlović, Vukmirica, Nenadović, J. Čajić, Ljubinković, Petrović, Radinović.