Pet medalja za džudiste „Bačke“

SOMBOR – Džudo klub „Bačka“ objavio je izveštaj sa petog po redu Memorijalnog turnira koji je organizovan u čast velikana džudo sporta.

Kako je navedeno u klupskom izveštaju, Turnir u Novom Sadu okupio je 375 takmičara iz preko 40 klubova iz pet država. Somborski klub je nastupio sa jedanaest takmičara. Osvojeno je pet medalja, od koji su jedna srebrna i četiri bronzane.
U konkurenciji starijih pionira Marija Sekulić (40 kg) osvojila je srebro, dok je Mirjana Štork (63 kg) bila bronzana. Nadomak postolja bio je Luka Vidović (50 kg) koji je na kraju zauzeo peto mesto. U konkurenciji mlađih pionira i pionirki osvojena su tri bronzana odličja. Medaljama su se okitili i: Jovana Galović (32 kg), Uglješa Kerezović (38 kg) i Nikola Plavšić (38 kg).
Na kraju izveštaji stoji i da je u ukupnom plasmanu Klub zauzeo visoku poziciju. Takmičare je predvodio trener Lazar Juhas, dok je Lana Ćeran delila pravdu na strunjači, a Vlatko Belovuković je bio kontrolor takmičenja.