Pet medalja na Prvenstvu Srbije u krosu za AK „Dinamo“ iz Pančeva

PANČEVO – Atletičari Dinama iz Pančeva osvojili su pet medalja na Prvenstvu Srbije u krosu održanom u Zaječaru.

To je bilo poslednje prvenstvo Srbije u 2024. godini. Pošto je takmičenje izvornog karaktera za reprezentaciju Srbije u krosu za prvenstvo Balkana i prvenstvo Evrope u krosu nastupili su svi najbolji atletičari Srbije. Na takmičenju je Pančevo reprezentovao AK „Dinamo“ Pančevo i to više nego uspešno.

Osvojeno je pet medalja: pionirke su ekipno osvojile drugo mesto (Jana Pandurov, Danica Vojvodić, Ksenija Mrkela i Nena Božić), mlađe juniorke su ekipno osvojile drugo mesto (Dunja Atanacković, Vanja Mičević i Tamara Blanuša), mlađi juniori su ekipno osvojili treće mesto (Vuk Markovič, Lazar Đukanović i Lazar Kežić), Novak Perišić je osvojio treće mesto u konkurenciji pionira i Sanja Marić je osvojila drugo mesto u konkurenciji starijih juniorki.

„Sanja Marić je ovom trkom obezbedila mesto u reprezentaciji za kros Evrope. Sada slede intenzivne pripreme za to prestižno takmičenje. Podsetićemo vas da je Sanja Marić pre dve godine već učestvovala na Prvenstvu Evrope u krosu. Ona je tako pred završetkom jedne od najuspešnijih sezona u svojoj karijeri i potvrdila je da je najuspešnija pančevačka atletičarka ove godine. Pobedila je na Prvenstvu Srbije na 10km na stazi, na Prvenstvu Srbije na 10km na putu, pobedila je na 5000m na Prvenstvu Srbije za starije juniorke, drugo mesto na krosu Srbije i 3. mesto za seniore na 5000m. Izuzetno uspešna sezona koja bi trebalo da se kruniše Prvenstvom Evrope u krosu“, izjavio je trener AK Dinamo prof. Ljupčoi Cvetkoski.

Posle ovog takmičenja AK „Dinamo“ Pančevo je čvrsto na desetom mestu najuspešnijih klubova u Srbije a u Pančevu ubedljivo najuspešniji klub.