,

Pet golova Daria Vojnića u pobedi FK Bačka

BAČKA – Fudbaleri Bačke savladali su više nego ubedljivo ekipu Vojvodine iz Bačkog Gradišta. Strelci u crveno belim dresovima postigli su čak sedam golova bez ijednog primljenog. Istakao se Dario Vojnić koji se čak pet puta upisao u listu strelaca.

Prvo poluvreme proteklo je u domaćoj inicijativi, ali bez konkretnijih prilika.Tek u finišu prvog poluvremena Bačka je uspela da dođe do pogotka i to zahvaljujući lošoj intervenciji odbrane protivnika.Vrana je u 42. minutu prodro po desnoj strani loptu uputio ka slobodnom Vojniću, međutim na putanji se našao Draško koji je rukom skrenuo. Dosuđeni penal uspešno je realizovao Vojnić za vodstvo od 1:0.

Na samom početku drugog poluvremena Bačka je duplirala prednost, nakon pasa Matijaševića lopta je došla do Vojnića koji je šalje iza leđa golmana Bošnjaka za 2:0. Vojvodina u želji da nadoknadi zaostatak otvorila je prostor raspoloženim domaćim igračima koji su to maksimalno iskoristili. Svoj treći gol na utakmici Vojnić je postigao u 61. minutu. Nakon tog gola Vojvodina više nije imala rešenja za napade subotičana. Vojnić svoj četvrti gol postiže u 66. minutu. Seriju raspoloženog napadača bačke prekinuo je Mateja Nenadović koji se u 78. minutu upisuje u listu strelaca za 5:0. I pored visokog vodstva domaćini su i dalje žestoko napadali, iskusni Anđić se znalački solobodio svojih čuvara i u 83. minutu postigao šesti gol za svoju ekipu. Konačan rezultat i svoj peti gol na utakmici Vojnić je postigao sa bele tačke nakon što je opravdano dosuđen penal zbog igranja rukom u šesnaestercu gostiju.