Partizanu pobeda, Borcu glavobolja! Avramovićeva silmutanka u senci užasne povrede Lešića

„Valjak“ slavio protiv Čačana u malom srpskom derbiju

Pobeda je jedino čime će Željko Obradović moći da bude zadovoljan posle malog srpskog derbija u 19. kolu AdmiralBet ABA lige. Crno-beli su u dvorani „Aleksandar Nikolić“, posle puno uloženog truda, tek u završnici meča uspeli da prelome uporni Borac, kojem će neuspeh u beogradskom hramu košarke biti najmanji problem u narednim danima – 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 22:23).

Duel u nekadašnjem „Pioniru“ obeležila je teška povreda kolena Save Lešića. Isticao je 4. minut utakmice kada je najiskusniji košarkaš gostiju prilikom doskoka posle jednog defanzivnog skoka završio na parketu uz urlik i izuzetno bolnu grimasu na licu. Koliko je sve delovalo ozbiljno govori i to što se na terenu odmah našao i doktor Partizana Moma Jakovljević, a nesrećni krilni centar je posle nekoliko minuta uz pomoć saigrača napustio parket uz aplauze Partizanove publike.

Iako je tada delovalo da će se gosti, pogotovo posle furioznog starta Partizana i vođstva 8:0 posle dva minuta igre, teško vratiti u igru, desilo se potpuno suprotno. Mučili su se crno-beli u šutu sa distance, teško su pronalazili kontinuitet u ofanzivnoj igri što su Čačani maksimalno koristili da održe rezultatsku neizvesnost gotovo do poslednjeg zvuka sirene.

Partizanov junak večeras je bio Aleksa Avramović. Srpski reprezentativac odigrao je verovatno najbolju partiju od dolaska u klub iz Humske, a na njegovoj minijaturi na otvaranju drugog poluvremena (osam uzastopnih poena i asistencija) crno-beli su došli do prvog dvocifrenog plusa na meču – 43:31.

Iako su tada mnogi pomislili da će favorizovani „valjak“ do kraja meča imati znatno lakši posao, a publika u dvorani se ponadala da će prvi put u crno-belom dresu na parketu videti Tristana Vukčevića, desilo se potpuno suprotno. Iskusni Nemanja Todorović, uz minijature nekadašnjeg košarkaša Partizana Marka Pecarskog, uporno su vraćali Čačane u rezultatski priključak, koji su crno-beli definitivno slomili u drugoj polovini završnog kvartala serijom 9:2 koju je trojkom krunisao Avramović – (71:60, 39. minut).

PARTIZAN: Kuruc 7, Panter 4, Vukčević, Ledej 13, Avramović 20, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 7, Glas 5, Lesor 11, Trifunović 2, Madar 4.

BORAC: Đoković 4, Hal 7, Sanadze 6, Đoković 3, Lopez 5, Tomašević 11, Pecarski 7, Lešić 2, Novaković 10, Todorović 13, Čarapić, Janković.