Partizan poražen od Genta u sablasnoj Humskoj: Crno-beli promašili neverovatne šanse!

fudbal - lopta
Fudbaleri Partizana poraženi su u praznoj Humskoj od Genta sa 1:0 u prvoj utakmici plej-ofa Lige konferencija. Jedini gol postigao je Omri Gandelman, koji je u 16. minutu posle prekida zatresao mrežu Jovanovića.

Partizan je dobro počeo meč i imao je dve dobre šanse već u prvih pet minuta. Oba puta je zapretio Mateus Saldanja, ali Brazilca na ovom meču nije hteo gol, jer je i u nekoliko dobrih situacija kasnije takođe bio neprecizan.

Na kraju se i povredio, pa je zamenjen u drugom poluvremenu i to posle nove velike šanse koju je propustio za 1:1 u 58. minutu.

Gent se brzo oslobodio pritiska i počeo da preti, a Gandelman je u 16. minutu posle prekida koji je izveo Kums zatresao mrežu Jovanovića.

Odbrana crno-belih je prilično loše reagovala ostavila mnogo prostora Izraelcu, koji je glavom zatresao mrežu.

Ubrzo je situacija postala još teža za Stanojevića, jer je Korejac Goh zbog povrede morao da izađe iz igre već u 22. minutu, pa je u igru ušao Stefan Kovač, kome je ovo bio debi nakon dolaska iz Čukaričkog.

Do kraja poluvremena su obe ekipe imale svoje šanse, ali su mreže mirovale.

Partizan je u drugom poluvremenu bio mnogo konkretniji i opasniji.

Crno-beli su imali čak tri zicer situacije u drugih 45 minuta. Najpre pomenuti Saldanja, potom i rezervisti Lazarević i Jovanović.

Svi su imali šanse koje su iz kategorije da ih je teže promašiti, ali lopta nije htela u gol.

Crno-belima je ovo treći meč na svom terenu u Evropi ovog leta, a sva tri puta su poraženi bez postignutog gola, što je poražavajuća statistika.

Revanš je na programu za nedelju dana u Gentu.