Partizan je u finalu Kupa Srbije: Crno beli prevelik zalogaj za Novosađane

Fudbaleri Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije pošto su u polufinalu kao domaćini uspeli da savladaju tim Vojvodina sa 2:1.

Crno-beli su imali više od igre, posebno u prvih 45 minuta i zasluženo slavili, pa će se osmu godinu zaredom boriti za trofej.

Poveli su već u četvrtom minutu pogotkom Rikarda nakon sjajnog prodora kapitena Lazara Markovića. Bio je to 35. gol u sezoni za fudbalera sa Zelenortskih ostrva.

Pre nego što je Holanđanin Kvinsi Menig u 43. minutu efektno savladao Rockova za 2:0, mogli su fudbaleri Partizana da postignu još nekoliko golova, ali su Marković, Rikardo, Menig i posebno Natho promašivali iz veoma izglednih prilika ili je golman Vojvodine uspevao da zaustavi njihove udarce.

Posebno je slab dan imao iskusni Izraelac, koji je nedavno potpisao novi ugovor sa klubom.

U drugom poluvremenu Vojvodina je zaigrala bolje i u 52. minutu kapiten Dejan Zukić je na dodavanje Veljka Simića vratio neizvesnost. Međutim, rezultat se više nije menjao do kraja utakmice.
Treba reći da je tokom prvog poluvremena zamenjen vezni fudbaler domaćeg tima Marko Jevtović, jer se ukočio u predelu vrata, kako su javili iz kluba.

Meč je igran na stadionu Partizana pred 3.850 gledalaca.

Partizan će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinalnog meča između Crvene zvezde i Novog Pazara.