Pančevci među najuspešnijima u ubrzanom i brzopoteznom šahu na Kadetskom festivalu u Novom Sadu

PANČEVO – Takmičari Šah kluba „Aljehin“ iz Pančeva ostvarili su zapažene rezultate na Kadetskom festivalu Srbije u šahu koji se održava u Novom Sadu.

U prva dva dana održano je Prvenstvo Srbije u ubrzanom i brzopoteznom šahu gde su takmičari iz Pančeva još jednom potvrdili da su među najboljima.

Na kadetskom Prvenstvu Srbije u ubrzanom šahu u grupi dečaka do 10 godina Dobričan Andrej je zauzeo drugo mesto i osvojio srebrnu medalju!

U istoj grupi treće mesto je podelio Kanački Aljoša, a po dodatnim kriterijumima je bio četvrti.

Prvenstvo države u brzopoteznom šahu sjajno je odigrala, bez poraza, Milica Amidžić u grupi devojčica do 14 godina i osvojila pehar.

Andrej Dobričan

U grupi dečaka do 10 godina ponovo su odlični bili Aljoša Kanački koji je osvojio srebro i Andrej Dobričan koji je ovog puta delio treće mesto, ali po dodatnim kriterijumima bio je četvrti.

Prvenstvo Srbije u standardnom šahu počinje danas, a na njemu takođe nastupaju šahisti iz Pančeva.

Hotel Putnik u Novom Sadu domaćin je kadetima Srbije u brzopoteznom, ubrzanom, rešavanju šahovskih problema i standardnom šahu koje se po 15. put održava, a trajaće do 3. maja.

25. i 26. april po rasporedu je za ubrzani šah. Za ovaj događaj prijavilo se 123 dečaka i 63 devojčice. Odmah posle završetka rapida, istog dana održao se i brzopotezni šah.

Od 27. aprila do 3. maja igraće se turnir u standardnom šahu. Najbolji obezbeđuju besplatno učešće na Prvenstvu sveta i Prvenstvu Evrope.

U toku ovog takmičenja kada se bude igralo jedno kolo, a to je 29. april, održaće se takmičenje za najbolje šahovske problemiste.