Pančevački Železničar prekinuo post, tri gola u mreži IMT-a

PANČEVO – Fudbaleri Železničara, u 12. kolu Mozzartbet Superlige Srbije, savladali su IMT sa 3:1 (1:1).

Gosti su poveli u osmom minutu meča, kada je Uroš Stamenić centrirao sa leve strane, a Vukić zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu.

Železničar je izjednačio dvadeset minuta kasnije, kada je Purtić snažno šutirao sa dvadesetak metara, golman Gordić je odbio loptu, ali samo do Hajdina koji je šalje u mrežu – 1:1.

Mogao je Železničar nešto kasnije do preokreta, ali je Pavlov zamalo bio neprecizan sa desetak metara od gola.

Dario Grgić, koji je u poluvremenu zamenio Romanića, iznudio je jedanaesterac u 72. minutu meča, a sa bele tačke Jevgenij Pavlov pogađa za preokret Železničara – 2:1!

Dvanaest minuta kasnije još jedan penal iznudili su domaći, realizovao ga je Grgić i potvrdio veoma važnu pobedu Železničara u borbi za opstanak – 3:1.

Posle ovakvog epiloga, Železničar na poslednjem mestu ima 7 bodova, a IMT je ostao na 11. mestu sa 11 osvojenih bodova.