Ovo mogu samo Mesi i Embape: Argentinac kreirao vanvremensku kontru za pobedu PSŽ-a

Delovalo je da će biti slavlja za navijače u Bretanji, ali ih je neverovatni Francuz razočarao

Bio je Brest na pragu da odnese veliki bod na domaćem terenu protiv Pari Sen Žermena, ali će na kraju ipak morati da sačeka neku drugu priliku za tako nešto. Krivci su, naravno, Lionel Mesi i Kilijan Embape koji su u nadoknadi vremena postigli gol o kojem će se pričati – 1:2 (1:1).

Faktički su uhvatili odbranu gostiju na spavanju i to na kakav način. Argentinac je poslao u centimetar preciznu dugačku loptu prema Embapeu koji je istrčao barem tri metra ispred poslednje linije Bresta.

Prethodno je u prvom poluvremenu PSŽ došao do prednosti preko Karlosa Solera u 37. minutu utakmice da bi samo osam minuta kasnije, tik pred odlazak na odmor Frank Onora uspeo da vrati osmeh na lice domaćim navijačima.

Sa nova tri boda, PSŽ je nastavio da beži konkurentima u borbi za titulu i sada ima 66, odnosno 11 više u odnosu na Marselj, ali Olimpik ima meč manje. Brest nastavlja grčevito da se bori za opstanak i sada je na 15. mestu sa 23 boda, jednim više od zone ispadanja.