Osvrt na utakmicu sa Loznicom koju je OFK Vršac dobio sa igračem manje

VRŠAC – Fudbaleri OFK Vršca zabeležili su važan trijumf u borbi za plasman u plej – of Mocartbet Prve lige Srbije savladavši pred svojim navijačima čvrste i borbene Lozničane golom Nemanje Andrića.

Izabranici trenera Nenada Mijailovića ispoljili su karakter pobednika u fizički izuzetno zahtevnom duelu sa sjajnim protivnikom, nošeni podrškom sa tribina nadoknadili su hendikep igrača manje i posle isključenja Parađine uspeli da dođu pogotka.

Ekipa Loznica jedna je od retkih koja je na stadionu pod kulom uspela da odoli presingu Vrščana. Igrači trenera Janjića odlično su stajali na terenu u prvom poluvremenu pa su domaći imali mnogo problema da stvore prilike iz kojih bi mogli da ugroze gol Vukašinovića. P

rvu šansu imao je Parađina u 15. minutu. Kadijević je presekao jedan napad gostiju, uputio dobar pas Andriću, posle njegovog prodora usledio je centaršut na ivicu šesnaesterca, bek Vrščana je iz punog trka šutirao iznad prečke. U 22. minutu Pavlov je šutirao preko gola posle munjevite kontre koju je inicirao golman Marković a nastavio Andrić.

Pet minuta kasnije Andrić je bio u prilici posle odlične kombinacije sa Pavlovom, ali kada se spremao da ušuti udarac na gol, izvanredno je intervenisao štoper Loznice Marinković. U finišu prvog dela viđena je velika prilika za goste. Najagilniji igrač Loznice Vićentijević prodro je po levoj strani u kazneni prostor, gađao je suprotan ugao, lopta je zamalo otišla pored stative.

Dva momenta obeležila su čitavo drugo poluvreme. Najpre je u 49. minutu OFK Vršac ostao sa igračem manje posle drugog žutog kartona Dejana Parađine, utisak je da sudija Kovačević bio prestrog.

Deset minuta kasnije trenutak odluke. Pavlov je odigrao pas ka Andriću, usledio je vanserijski prodor, a onda magičan momenat, dribling na malom prostoru i kada su svi očekivali centaršut, Andrić je šutirao, lopta je zakačila jednog igrača Loznice i završila u mreži, 1:0. Do kraja meča Lozničani su imali terensku inicijativu, ali nijednom nisu nadigrali odbranu Vrščana kojom su komandovali prekaljeni Stanisavljević, Lazevski i Stojković.

OFK VRŠAC – LOZNICA 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 900, sudija: Igor Kovačević (Zemun), strelac Nemanja Andrić u 59. minutu, žuti kartoni: Parađina, Stanisavljević, Pavlov (OFK Vršac), Abubakar (Loznica), crveni karton Parađina (OFK Vršac) u 49. minutu (drugi žuti).

OFK VRŠAC: Marković, Kadijević (od 70. Pajević), Parađina, Petrić, Stojković, Lazevski, Tomić, (od 70. Tasić), Stanisavljević, Todorović (od 87. Braunović), Pavlov (od 87. Glavinić), Andrić (od 61. B. Blagojević).

LOZNICA: Vukašinović, Jevremović, Martinkevič (od 73. Pantić), Mićić (od 65. Ivanović), Damnjanović, Komarčević, Dabić, Abubakar, Vićentijević, Marinković, Petrović.
Igrač utakmice: Filip Stanisavljević