Opštinska liga: Pobeda FK Tempa u finišu utakmice

Ubedljiv poraz FK „Ravangrad 2018“
SEFKERIN – U pretposlednjem kolu Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, fudbaleri Tempa su pobedili pančevačku ekipu FK Voja Gačić.

TEMPO (Sefkerin) – VOJA GAČIĆ (Pančevo) 3:2 (2:2)

Pobedničku i efikasnu polusezonu Sefkerinci su nastavili i u pretposlednjem kolu prvenstva. Možda malo teže nego što se očekivalo, ipak fudbaleri Tempa nisu dozvolili iznenađenje i do pobede došli u zaustavnom vremenu.

Poveli su gosti u 21. minutu pogotkom Maksimovića, međutim Sefkerinci vrlo brzo dolaze do izjednačenja autogolom Mladenovića, a zatim i do vođstva preko Jakovljevića (31’). Ipak, na odmor se odlazi rezultatskim egalom. U 43. minutu zbog igranja rukom u šesnaestercu domaćih sudija pokazuje na belu tačku, a siguran strelac je Mladenović.

U drugom poluvremenu veliku priliku Sefkerinci su imali u 83. minutu ali je golman Voje Gačića odlično intervenisao. Utakmica je ušla u zaustavno vreme, Sefkerinci su nastavili da napadaju i upornost im se isplatila u 95. minutu kada Jakovljević svojim drugim pogotkom donosi pobedu Tempu.

REZULTATI 14. kola: Borac – Jedinstvo 2:4; Budućnost – Kolonija 8:0; Tempo – Voja Gačić 3:2.

TABELA: 1. Budućnost (32); 2. Tempo (31); 3. Voja Gačić (22); 4. Kolonija (18); 5. Jedinstvo (13); 6. Borac (5)