Opovački Omladinac jesenji deo prvenstva završio na drugoj poziciji

OPOVO – Pobedom nad Borcem na gostovanju u Pločici rezultatom 1:3 (0:3), opovački Omladinac 1927 završio je jesenji deo prvenstva na drugoj poziciji.

Golovima Dimitrova u 23. i 37. minutu i Tomića u 29. minutu, Opovčani su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu. U nastavku meča fudbaleri Omladinca su „smanjili gas“, a domaćin je uspeo u poslednjem minutu da postigne počasni pogodak.

Omladinac 1927: M.Šiđanin, Petrović, Radojčić, B.Todorović, Tomić, Stojić, Arsenović, Trifković, Dimitrov, Gošić, S.Todorović (igrali: Popović, Knežević, Stojanović, Tasić, i Mihajlović)

Omladinac je šest bodova u zaostatku za liderom prvenstva Slavijom iz Kovačice, koja ima maksimalan učinak od sedam pobeda iz sedam utakmica, tako da Opovčani, ako žele da se umešaju u trku za prvo mesto, osim što moraju da pobede sve naredne utakmice, zavise i od Slavije koja bi morala da izgubi neku utakmicu. S druge strane, Omladinac ima dva boda prednosti u odnosu na Stari Tamiš, odnosnu tri u odnosu na Jedinstvo.

Rezultati 7. kola: Borac – Omladinac 1927 1:3; Partizan – Stari Tamiš 2:2; Jedinstvo – Vojvodina 6:3; Slavija 1933 – Pobeda 8:2

Tabela: 1. Slavija 1933 (21); 2. Omladinac 1927 (15); 3. Stari Tamiš (13); 4. Jedinstvo (12); 5. Partizan (8); 6. Pobeda (6); 7. Vojvodina (4); 8. Borac (3)