Omladinci Hajduka u 1/2 finalu Lige šampiona

„Bili tići“ slavili posle penal drame u Dortmundu

Uspeh za uspehom, za razliku od seniora, ređaju omladinci splitskog Hajduka koji u sredu odigrali još jednu utakmicu svojih karijera – četvrtfinale Lige šampiona protiv Borusije Dortmund u gostima. I prošli su dalje nakon boljeg izvođenjeg penala, pošto je u regularnom vremenu bilo 1:1 (0:0).

Strelac za Splićane u 72. minutu bio je Mate Antunović, a za Borusiju nešto kasnije Julijan Rikof iz penala i tako najavio silna uzbuđenja koja su se ređala do kraja, uz ona najveća koja su obeležila rulet sa „kreča“.

Borusija formalno jeste bila domaćin, ali takav osećaj na samom terenu zapravo su imali Splićani koje na kultnom „Vestfalen“ stadionu pratilo čak 4.500 navijača!

Toliko je zvanično prodato karata pristalicama Hajduka.

Na kraju, posle uzbudljive partije, dva gola u 90 minuta i prečkom za goste pred sam finiš, a onda i nakon neverovatne penal serije, među četiri najbolja tima Evrope za uzrast do 19 godina plasirali su se omaldinci kluba sa Poljuda.

Junak pobede Splićana bio je golman Buljan koji je u devetoj seriji jedananaesteraca odbranio penal Maneu i trasirao put svom timu do velikog uspeha. Tačku na trijumf stavio je Kavelj još jednim više nego sigurnim udarcem sa bele tačke. Inače, svi igrači Hajduka bili su precizni sa 11 metara u penal seriji.

Za Hajduk su u penal seriji pogađali Vrcić, Ćalušić, Jurić-Petrašilo, Soko, Capan, Nazor, Arković, Đolonga i Kavelj.

U još jednom četvrtfinalu odigranom u sredu holandski AZ je potukao vršnjake Real Madrida 4:0, dok su dan ranije odigrana oba preostala četvrtfinala para u kojima je Sporting porazio Liverpul 1:0, a Milan Atletiko 2:0.

Hajduk će u polufinalu igrati protiv Milana.