Olimpik pobedio nakon što je gubio sa 1:4!

Neverovatna utakmica između Liona i Monpeljea

Neverovatnu utakmicu podarila nam je danas francuska Liga 1 u Lionu, gde je domaći Olimpik uspeo da savlada Monpelje posle nestvarnog preokreta i to pošto je gubio rezultatom 1:4. Na kraju, devet golova u mrežama i trijumf domaćina – 5:4 (1:2).

Niko nije mogao ni da pomisli šta će nas sačekati u centralnoj Francuskoj. Krenulo je laganim vođstvom domaćina u 31. minutu preko Lakazeta, ali se onda pojavio Elje Vahi i napravio zabavu

Prvo je u razmaku od 60 sekundi postigao dva gola u 40. i 41. minutu, ali se tu nije zaustavio, pa je sveukupno u razmaku od 15 minuta dao tačno četiri, pošto je dodao još dva u 53. minutu sa penala i 55. minutu iz igre.

Delovalo je da je to pogibljeni udarac za domaće, koji su se ipak skupili i brzo preko Lakazeta smanjili na 2:4 četiri minuta kasnije. To im je dalo propelere da uzlete još više…

Tako je Dejan Lovren u 70. minutu smanjio na samo gol zaostatka, a izjednačenje nam je doneo moćni Lakazet u 82. minutu!

Ni to nije bio kraj, Lakazet je opet bio strelac i to za pobedu u 99. minutu, čime je doneo apsolutno ludilo među navijačima koji nisu mogli da veruju šta se dešava. Taj pogodak postignut je sa bele tačke.

Uz nova tri boda, Lion je zadržao nadu da može do Evrope i sada ima 56 bodova na sedmom mestu, koliko ima i Ren, Lil na petoj poziciji beži tri boda ispred.