OFK Vršac izgubio od Grafičara

VRŠAC – OFK Vršac izgubio je od RFK Grafičar u Beogradu 4:2 (2:0), u 25. kolu Mocartbet Prve lige Srbije.

Domaći tim bolje je otvorio meč. Već u devetom minutu je moglo doći do promene rezultara, kada je Ivelja pogodio stativu iz izgledne šanse. Pretili su i u nastavku, te su u 25. minutu uspeli da dođu do prednosti.

Mateja Bubanj se sjajno snašao na ivici kaznenog prostora, izborio poziciju i vrlo preciznim udarcem pogodio uz desnu stativu. Dobru igru domaćih je u 34. minutu potvrdio Luis Ibanjez sa bele tačke. Prethodno je Dimitrić oboren u kaznenom prostoru.

Drugo poluvreme počelo je dosta burno, sukobom kod klupe Grafičara, nakon čega je glavni arbitar bio primoran da podeli nekoliko kartona, kako bi se strasti smirile.

U nastavku je OFK Vršac pritiskao. U 56. minutu Ilić je smanjio na 2:1. Ispostavilo se da je baš to falilo Vrščanima, koji su „dodali gas“ i uveli meč u pravu dramu. Igralo se tvrdo sa dosta prekida sve do 85. minuta, kada je Andrić pokupio odbitak i pogodio za izjednačenje.

Ipak, na scenu je stupio brzonogi desni bek Grafičara, Kosta Nedeljković, koji je prvo iskoristio gužvu u 88. minutu i pogodio za novu prednost domaćih, a onda je u nadoknadi centaršutem pronašao Stajića, koji je glavom postavio konačan rezultat.

Vršac se nalazi na sedmom mestu sa 35 bodova, a u narednom kolu, 27. marta od 16 časova, dočekuju Rad.