OFK Vršac izgubio od fenjeraša

VRŠAC – Fudbaleri OFK Vršca, u 26. kolu Mocartbet Prve lige Srbije, izgubili su na svom terenu od poslednjeplasiranog Rada sa 0:1. Gol je postignut u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, u 47. minutu.

Vrščani su porazom prokockali veliku šansu, zasnovanu na ostalim rezultatima, da uhvate priključak za prve četiri ekipe, jer su i RFK Novi Sad i Radnički iz Sremske Mitrovice i Jedinstvo iz Uba doživeli poraze.

Fudbaleri Rada zasluženo su osvojili važne bodove na stadionu pod vršačkom kulom odigravši nadahnuto, požrtvovano i disciplinovano svih 90 minuta. Junak utakmice bio je Stefan Mihajlović, posle svega dva minuta na terenu postigao je pobedonosni pogodak za Rad a njegova energija bila je odlučujući faktor u igri Beograđana.

Vrščani nisu bili na svom nivou. Bila je ovo možda njihova najslabija partija ove sezone iako su bili silno motivisani da zabeleže pobedu kojom bi napravili veliki korak ka plej – ofu. U tome ih je sprečilo isuviše grešaka u dodavanju, u značajnom delu meča bili se nedorečeni u organizaciji napada, u gol prilikama nisu imali igrača kadrog da savlada odličnog Novića.

U narednom 27. kolu, 1. aprila, Vrščani gostuju u Užicu GFK Sloboda, koja je danas savladala RFK Grafičar sa 2:1 i prestigla Vrščane na tabeli, zbog bolje gol razlike.